W Gorajcu rusza Folkowisko 9 i ½

4

Organizatorzy odsłonili pełny program imprezy, która odbędzie się w Gorajcu w gminie Cieszanów. W czwartek rusza Festiwal Folkowisko 9 i ½.

O tym, że na dziesiątą edycję wydarzenia musimy poczekać jeszcze rok pisaliśmy w połowie czerwca. Wtedy uspokajaliśmy fanów tej jedynej w swoim rodzaju imprezy, że w lipcu odbędzie się dodatkowa edycja. Teraz przedstawiamy program.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-12 lipca. Jednak ze względu na panujące obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, liczba gości na miejscu ograniczona została do 149.

– Bądźmy bezpieczni i szanujmy potrzeby innych uczestników Festiwalu. Kiedy potrzeba – nośmy maseczki i zachowujmy bezpieczną odległość. Dzięki temu wszystko może przebiec spokojnie, a nasze doświadczenie może pomóc podobnym imprezom w dalszym rozwoju. – mówi Maciej Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko.

Organizatorzy, dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w imprezie lub z obawy o własne zdrowie boją się przyjechać do Gorajca, przygotowali transmisje online. Folkowisko będzie pierwszym festiwalem hybrydowym, gdzie publiczność będzie bawić się zarówno na miejscu, jak i dzięki profesjonalnie realizowanym streamom – na całym świecie: przed ekranami komputerów, a także w ambasadach, czyli lokalach, parkach i agroturystykach, które zdecydują się na organizację wydarzeń w tym samym czasie i wspólną zabawę przy transmisji z Folkowiska. Goście online będą nie tylko widzami, ale również czynnymi uczestnikami: grając w Grę Wiejską, biorąc udział w warsztatach i decydując o przebiegu koncertów (np. wybierając zespołom utwory w ankietach).

Na scenie zagrają między innymi Tęgie Chłopy, grupa Muzykanci, Jacek Hałas, Cyrk Deriglasoff, zespół Olafa Deriglasoffa, Boleo & Follow The Riddim i DJ Krzaku. Na Folkowisku nie zabraknie też rozrywki intelektualnej. Uczestnicy spotkają się z Agnieszką Pajączkowską, autorką książki Wędrowny Zakład Fotograficzny, rosyjskim pisarzem Saszą Filipienko (online), Kamilem Całusem, ekspertem od Mołdawii i Michałem Mielczarkiem, który w swojej książce „Donikąd” opisuje skraj ziemi nad Oceanem Arktycznym. Odbędą się też dyskusje społeczne o życiu na wsi oraz o kulturze w kwarantannie, a na nich goście on-line będą mogli dodać swoje pytania.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Folkowisko, a tegoroczne wydarzenie odbywa się w partnerstwie z Województwem Podkarpackim.

     
Więcej informacji znajdziecie na plakacie i  www.folkowisko.pl.

AH, elubaczow.com

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here