Rysunek Joanny Brześcińskiej-Riccio w Narolu

0

Prace Joanny Brześcińskiej-Riccio zdobić będą ściany Centrum Koncertowo-Wystawienniczego w Narolu. Wernisaż wystawy „Continuum… u źródła” odbędzie się 11 sierpnia (niedziela) o godz. 18:00.

Fot. facebook.com/joanna.brzescinskariccio

Joanna Brześcińska-Riccio urodziła się w 1959 r. w Krasnymstawie. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. Specjalizację i dyplom z grafik zdobyła w 1985 r.  Rysunek tuszem, również na płótnie, jest jej uprzywilejowaną formą ekspresji artystycznej, wypracowaną i doskonaloną na przestrzeni lat własną techniką rysunkową. Zrealizowała wiele indywidualnych wystaw we Włoszech, Francji, Niemczech i w Polsce. Bierze również udział w wystawach zbiorowych. Jest laureatką ok. 40 nagród i wyróżnień w konkursach sztuki i za całokształt pracy artystycznej. Od 1989 r. mieszka i pracuje w Toskanii we Włoszech. Utrzymuje stały kontakt z Polską pracując na rzecz zbliżenia obu środowisk twórczych. 

Więcej o artystce przeczytać można na jej stronie joannabrzescinskariccio.com, a tych, którzy chcą spotkać się z nią osobiście zapraszamy na wernisaż.

Gośćmi specjalnymi będą Lidia Maria Krüger, Robert Gmiterek i Krzysztof Szarzewski.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here