Poruszanie się po mieście staje się coraz mniej przyjemne. Niezależnie od apeli specjalistów, ilość samochodów na polskich drogach nie maleje, a wręcz stale rośnie. Oczywiście w pierwszej kolejności przekłada się to na ogromne korki, z którymi walczą największe miasta, coraz bardziej zaostrzając przepisy odnośnie wjazdu samochodów do pewnych stref. To również ogromne zanieczyszczenie powietrza, generowane w miejscu, w którym na co dzień żyją i funkcjonują ludzie. Dlatego też każdy, kto dysponuje jakimiś środkami, niezwłocznie przenosi się poza miasto. Jednakże wielu z tych problemów da się uniknąć, a do tego w prosty sposób przyczynić się do ochrony środowiska. Wystarczy wdrożyć do codziennego użytku hulajnogę elektryczną. Jak działa dokładnie ten sprzęt? Zweryfikujmy to w dalszej części artykułu.

Jak działa hulajnoga elektryczna?

Jak działa zatem hulajnoga elektryczna? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Na dobrą sprawę, sama hulajnoga w niczym nie różni się konstrukcyjnie od rozwiązania tradycyjnego. Posiada taki sam system kierowania oraz umożliwia przemieszczanie się z wykorzystaniem siły popychu. Nazwa elektryczna bierze się stąd, że w podłożu takiej hulajnogi wbudowane jest zasilanie ze stosownym napędem. Oparte jest ono najczęściej o najpopularniejszą technologię produkcji baterii – Li -On, o dużej wytrzymałości i szybkim ładowaniu. Do samego napędu podłączone są tylne koła, które umożliwiają w ten sposób podróż bez ingerencji człowieka. Jak to się ma do rzeczywistości i jak działa hulajnoga elektryczna?

Przede wszystkim, w wielu sprzętach najczęstszym rozwiązaniem jest uruchamianie napędu na popych. W wyniku odepchnięcia się, hulajnoga zaczyna jechać samoistnie, bez wkładu wysiłkowego ze strony kierowcy. Rozwijana prędkość sięga często nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, co stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla innych pojazdów. Samą hulajnogą kieruje się za pomocą kierownicy, stymulując w ten sposób również same napędzanie. Jest więc to proces łatwy.

Więcej na temat samych hulajnóg przeczytasz również na stronie https://twoja-elektronika.pl.

Hulajnogi elektryczne dla dorosłych

Jak widać z poprzedniego akapitu, zastosowanie jakie mają hulajnogi elektryczne jest bardzo spore. Dzięki przyzwoitej prędkości i prostocie obsługi, jest to sprzęt bardzo funkcjonalny oraz ciekawy. Nic dziwnego, że producenci zdecydowali się na poszerzenie rynku i wprowadzili hulajnogi elektryczne dla dorosłych.

Konstrukcyjnie niewiele różnią się od rozwiązań dla dzieci. Hulajnogi elektryczne dla dorosłych mają najczęściej większe rozmiary, dostosowane do wyższej osoby, ale również bardziej stonowane kolory. To tyle, jeśli chodzi o same kwestie konstrukcyjne. To, co najważniejsze, jest ukryte w samych osiągach.

Elektryczne hulajnogi dla dorosłych są bowiem wprost przygotowane do konkretnego rynku – dojazdów do pracy, z ominięciem korków. Dlatego też specjaliści właśnie tymi względami kierowali się, tworząc stosowne rozwiązanie. Idąc tym tropem, zaprojektowali oni znacznie większą prędkość oraz zasięg, w stosunku do samych hulajnóg dla dzieci. Dzięki temu, 30 minutowa podróż do pracy wraz z powrotem, przestaje być problemem. Ponadto prędkość rzędu nawet 20 paru kilometrów na godzinę stała się standardem. Dzięki temu sama podróż jest również prosta i szybka.

Ponieważ elektryczne hulajnogi dla dorosłych to nowe rozwiązanie, zatem nie jest ono znane oraz zbyt powszechnie stosowanie. Dodatkowo kwestia ich użytku nie została do końca unormowana prawnie, ponieważ nie dopuszczono ich do ruchu ścieżkami rowerowymi, zaś w standardowy ruch szosowy się nie wpisują. Dzięki temu można swobodnie podróżować tam, gdzie jest to najwygodniejsze.

Takie podejście z jednej strony pozwala na uniknięcie korków, z drugiej zaś – przyczynia się do poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska. Dzięki temu uzyskujemy podwójny, pozytywny rezultat dzięki jednemu działaniu. Warto rozważyć całkowitą rezygnację z samochodu i skorzystanie z możliwości, jakie dają tego rodzaju pojazdy elektryczne. Ponieważ jednak wybór na rynku jest ogromny, zdecydowaliśmy się jeszcze poruszyć kwestię doboru odpowiedniego sprzętu, poprzez analizę możliwości. Zapraszamy do kolejnego akapitu.

Ranking hulajnóg elektrycznych

Stosowne zestawienie najpopularniejszych modeli jest dobrym sposobem, na wyselekcjonowanie najlepszego rozwiązania. Zatem zweryfikujmy, jak prezentuje się ranking hulajnóg elektrycznych. Powinien on uwzględniać najlepsze modele na rynku, zatem jego analiza dość sporo powie nam o obecnych możliwościach.

Poniżej omawiamy najpopularniejsze modele, które uwzględnia ranking. Hulajnoga elektryczna, która się z nim znajduje, z pewnością jest warta Twojej uwagi. Zapraszamy zatem do poznania najciekawszych rozwiązań.

Xiaomi mijia m365 to propozycja hulajnogi elektrycznej od giganta z Państwa Środka, czyli Chin. Marka Xiaomi coraz częściej pojawia się w rankingach europejskich, gdyż coraz lepiej się tu czuje, oferując sprzęt w przystępnych cenach o wysokiej wydajności, a do tego w zbliżonej coraz bardziej jakości do innych, topowych marek. Nic dziwnego, że producent postanowił wejść również na rynek hulajnóg elektrycznych.

Xiaomi mijia m365 to bardzo dobry model, który posiada w sobie wszystko to, co jest potrzebne do właściwego funkcjonowania. Pozwala poruszać się z prędkością 25 km/h w trybie standardowym i 18 km/h w trybie oszczędności baterii. Jest to bardzo dobra prędkość, a fakt, iż zasięg na ładowaniu sięga nawet 30 km, otrzymujemy model nadający się do wielu zadań. Dzięki możliwości połączenia z aplikacją, otrzymujemy świetny system do zarządzania stanem hulajnogi. Sprzęt posiada również system odzyskiwania energii kinetycznej i jej zamiany na energię elektryczną, co przedłuża żywotność baterii.

Razor e300s to bardzo ciekawe rozwiązanie na rynku hulajnóg elektrycznych, które potrafi zaoferować sobą bardzo dużo. Sama firma specjalizuje się w tego rodzaju rozwiązaniach, zatem możemy mieć pewność dbałości o szczegóły. Sam sprzęt pozwala na poruszanie się z prędkością 24 km/h, co jest wartością bardzo zbliżoną do poprzedniego modelu. Na jednej baterii można jechać około 40 minut, co w zupełności wystarczy na pokonanie właściwego dystansu w mieście. W większości osiągamy model ten niewiele różni się od poprzedniego, z korzyścią na rzecz rozwiązania marki Xiaomi. To, co jednak jest istotne przy Razor e300s, to możliwość montażu siedziska. Otrzymujemy w ten sposób swego rodzaju jeszcze wygodniejszy pojazd.

Razor e100 to akurat rozwiązanie o zmniejszonych parametrach w stosunku do produktów poprzednich. Głównym przeznaczeniem tej hulajnogi, jest użytkowanie przez dzieci. Dlatego też maksymalna szybkość to 16 km/h, zaś zasięg to 40 minut jazdy na jednym naładowaniu. Maksymalne obciążenie do 54 kg sprawia, że dorosły raczej nie skorzysta z Razor e100. Warto jednakże rozważyć ten zakup dla dziecka, gdyż parametry tego sprzętu są bardzo dobre.

I tak dotarliśmy do końca tego krótkiego przeglądu rynku hulajnóg elektrycznych. To, co warto zauważyć, to fakt, iż mnogość dostępnych rozwiązań jest całkiem spora – tak samo jak przekrój ich możliwości. Warto poszukać czegoś dla siebie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here