16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Ponad 3,5 mln zł na kanalizacje i wodociągi w gminie Horyniec-Zdrój

 · 14 listopada 2017 o 13:05 · 2 komentarze · czas czytania: 1 minute

Ponad 3,5 mln zł mają kosztować inwestycje kanalizacyjne i wodociągowe, które w przyszłym roku będą zrealizowane na terenie gminy Horyniec-Zdrój. Część wydatków pochodzić będzie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na terenie kilku miejscowości gminy Horyniec-Zdrój w przyszłym roku realizowane będą inwestycje w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej i wodociągów.

„Usługi Komunalne” Spółka z o.o. w środę (08.11) podpisała z Samorządem Województwa Podkarpackiego umowę o przyznaniu pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dla zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Puchacze, Podemszczyzna, Świdnica oraz budowa wodociągu w m. Puchacze, Podemszczyzna, Świdnica i Krzywe” – czytamy na stronie gminy Horyniec-Zdrój.

Wartość całkowita zadania to 3 535 543 zł, w tym dofinansowanie 1 712 945 zł. W miesiącu listopadzie odbędą się zebrania wiejskie w w/w miejscowościach w celu ustalenia sposobu realizacji inwestycji oraz określenia zasad udziału mieszkańców w kosztach budowy przyłączy. Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na miesiąc wrzesień 2018 roku.

elubaczow.com, horyniec-zdroj.pl


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W Lubaczowie rozbudowują sieć kanalizacyjną, za 3,5 mln zł
Ponad 2 mln zł na remonty dróg w gminie Horyniec-Zdrój
Trwa remont drogi powiatowej ze Starego Dzikowa do Oleszyc [ZDJĘCIA]

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (2)
Wojtek 14.11.2017 ~ 17:50:24
IP: 89.230.**.**

Jak widać można wykonać sporo prac nawet w tak małej gminie. Przykład powinien wziąć burmistrz gminy Narol, który od kilku lat „ubolewa” że nie mam środków na wykonanie kanalizacji w niektórych miejscowościach.

Michal78 15.11.2017 ~ 08:17:59
IP: 94.254.***.***

A wodociąg i kanalizacja w Nowinach Horynieckich,jak na razie większość się dzieje w innych wioskach drogi oświetlenie drugi a o Nowinach zapomnieli.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

Nowa mroczna maszyna od Game Over Cycles – VIDEO

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X