Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych z udziałem naszych zawodników

1

W ubiegłą niedzielę (5.11) zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych rozgrywane w nadmorskich Dąbkach. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy LKS „Unia” Horyniec-Zdrój i MUKS Libero Basznia Dolna.

Do współzawodnictwa stanęli zawodnicy z 18 państw. Wśród zawodników reprezentujących Polskę było czworo zawodników z LKS „Unia” Horyniec-Zdrój: Kinga Hulak (do lat 14), Klara Kornaga i Klaudia Zaborniak (do lat 17) oraz Jakub Gazda (do lat 20). W turnieju głównym najlepiej spisała się Klaudia, zajmując ostatecznie 9. miejsce, Kinga zajęła 24, Klara – 26, a Jakub był 24. W kadrze Polski znalazło się także pięciu zawodników MUKS Libero Basznia Dolna: Łukasz Malec i Patryk Żak w kategorii chłopców do lat 10,Kinga Krzych do lat 10 dziewczyn, Zuzanna Bosak w kategorii do lat 13 oraz Dawid Mańczak do lat 19. W kategorii dziewczyn do lat 10 Kinga Krzych po porażce w ostatniej partii z Chinką Xue Qijuan ukończyła turniej na 17 miejscu w gronie 30 zawodniczek. W kategorii dziewczyn do lat 13 Zuzanna Bosak remisując ostanią rundę z Białorusinką ostatecznie znalazła się na 18 pozycji w stawce 30 rywalek. W kategorii chłopców do lat 10 Łukasz Malec po porażce w ostatniej partii spadł na 25 miejsce, a Patryk Żak remisując ukończył turniej na 28 pozycji. W kategorii do lat 19 Dawid Mańczaka remisując w 9 rundzie z Węgrem zajął 35 miejsce.

Rozgrywane były również Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Grze Błyskawicznej. W tym turnieju najlepszy wynik osiągnął Jakub, który zajął 5 miejsce, walcząc do ostatniej rundy o medal. Kinga zajęła 14 miejsce, Klara – 19, a Klaudia – 21.

Dodajmy, że Polska zdobyła dwa medale, Mateusz Wysokiński z Roszady Lipno został Mistrzem Świata do lat 11, a zawodnik Olymp Błonie Karol Cichocki – Vicemistrzem świata do lat 20.

Wyjazd obu ekip był możliwy dzięki dotacji z Fundacji PZU. Zawodników z Baszni Dolnej dodatkowo wsparł Wójt Gminy Lubaczów Wiesława Kapel oraz Witold Cwynar, Leszek Żukowicz i Magdalena Szczybyło.