Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

Świetlica w Radrużu zostanie rozbudowana

 · 12 października 2017 o 6:23 · 13 komentarzy · czas czytania: 1 minute

Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłosiło przetarg na przeprowadzenie prac remontowo-konserwacyjnych oraz rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej „Proświta” w Radrużu. 

fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie

Budynek przejdzie kompleksowy remont, zmieni się również jego funkcja użytkowania na administracyjno-muzealną oraz zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zadanie Ochrona dziedzictwa kulturowego Kresów poprzez rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej „Proświta” w Radrużu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na funkcję administracyjno-muzealną współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 – Oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, Działanie 4.4 Kultura.

Najważniejszym kryterium wyboru wykonawcy jest cena, ale również duże znaczenie będzie miał przyznany okres gwarancji. Planowany termin zakończenia prac to 30 września 2018 r.

BM, Muzeum Kresów w Lubaczowie


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Radio Rzeszów: Wojskowe i kolejowe obiekty zamienią w atrakcje
IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2017
W niedzielę otwarcie wystawy „Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego”

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (13)
ziemialubaczowska 12.10.2017 ~ 14:47:06
IP: 37.248.***.***

OMG kolejny genialny architekt, tym razem drewniana dobudówka do domu z betonu :)

ktg 12.10.2017 ~ 16:34:09
IP: 77.114.**.***

Panie Grzegorzu, Pan zrobi sobie herbatę z melisy i oszczędzi Pan światu swoich genialnych przemyśleń. Proszę sobie szukać słuchaczy na zebraniach wiejskich w Horyńcu lub Gorajcu zarozumiały esteto.

takisobie 12.10.2017 ~ 22:02:46
IP: 81.57.***.*

No, nareszcie ukry kładą karty na stół i pokazują kto tu rządzi.W ramach przygotowań do przyszłych inscenizacji z dziejów wioski Radróż,proponuję,aby na trawniczku przed świetlicą o antypolskiej nazwie „Proświta” natychmiast zainstalować pień z wbitą weń siekierą jako symbol wiecznego pojednania z okolicznymi Lachami…
A tak na poważnie to hańba władzom Horyńca i Lubaczowa…….

Grzegorz 12.10.2017 ~ 22:35:05
IP: 83.31.***.***

@ktg – Niech będzie Grzegorz, w internecie można być kim się chce :)

Jedna kwestia, zabrania Pan szanowny mieć swoje zdanie i wyrażać swoje estetyczne odczucia? Nie do piania z zachwytu nad wszystkim fora wymyślono, i kwestię komentarzu artykułu, a do przedstawiania indywidualnych zdań w kwestiach jednych i odczuć estetycznych w innych.
Każdy kto mieszka w Lubaczowie, zna budynek dawnej apteki (mam nadzieję, że pan z Lubaczowa i widział Pan ten budynek koło sądu), jest tam identyczny drewniany ganek. Jaki jest sens do wiejskiej chałupy doklejać drewniany ganek z miejskiego budynku?
Powód 1 – próba promocji regionalnej architektury, ale… troszkę dziwnie to wygląda, estetycznie się gryzie.
Powód 2 – ocieplenie wizualne bryły… ale może lepiej wtedy było cały budynek drewnem obić i wtedy ganek wyglądałby choć intrygująco.
Powód 3 – fanaberia – rzecz wyszukana, wymyślona lekko dziwaczna
Jako że w tym kraju jest wolność, wyrazić zdanie mogę – mi się nie podoba. Komuś się może podobać, może to uzasadniać, to jego sprawa, ale wyjeżdżać z jakimiś próbami gróźb… to już gruba przesada.Komentujmy temat, ale nie osobę, która dany temat krytykuje, lub pochwala.

xxx 13.10.2017 ~ 09:05:50
IP: 83.24.***.**

Starym parkiem zająć się!!!bo umiera

Grzegorz 13.10.2017 ~ 09:29:44
IP: 37.248.***.**

Projekt ganku przez Muzeum mi się nie podoba, ale jedno należy podziwiać, inwestują tam gdzie jest kasa, nie oglądają się na malkontentów i filozofów, to dlatego parku mieć nie będziecie, bo to nie rozwinie regionu.

omg 14.10.2017 ~ 17:26:27
IP: 89.66.***.**

@ktg – popieram; wysłać go na zebrania wiejskie do Gorajca niech tam sie produkuje.

A co do projektu to jest moim zdaniem ok i nie ma co czytać wypocin rodzimego „architekta”, specjalisty za dychę.

Grzegorz 16.10.2017 ~ 00:24:21
IP: 83.31.***.***

@omg – sądzę Twoim zdaniem nawet parawan zrobiony z rozprutych świeżaków to szyk i elegancja, oraz powód do zazdrości sąsiadów. Tylko że nie zwracasz uwagi na to, że reprezentujesz poziom zwykłego biedronkowego łowcy promocji i towaru robionego z najniższej jakości półproduktów, dlatego taniego. To nie jest próba obrażania, tylko obraz pokazujący jak pasuje drewniany małomiasteczkowy ganek z Lubaczowa z apteki żydowskiej do wiejskiej świetlicy w Radrużu. To nie są wypociny, tylko estetyczny misz masz. Gdybyś miał jakiś poziom, to nie waliłbyś odzywkami na poziomie pijaczka spod budki, który nie ma mózgu i nie myśli, dlatego rzuca gierkami słownymi. Wysil się i za argumentuj celowość, zaprezentuj stylistyczną kompatybilność kopi drewnianego ganku apteki małomiasteczkowej z wiejską proświtą. Dla mnie to nie jest kompatybilne stylem, wiekiem, estetyką. Taki ganek można dać do każdego dworku i większości willi, a nawet bogatszych domów, ale przy wiejskim budynku to wygląda jakby to była rezydencja Janusza z Sosnowca.

omg 16.10.2017 ~ 06:56:10
IP: 89.66.***.**

I to się właśnie nazywa bełkot ;)

Grzegorz 16.10.2017 ~ 13:52:23
IP: 37.248.***.**

Czyli nadal brak konkretu, tylko odzywki – typu bełkot, wypociny, itd. Jestem pewny że potrafisz wykrzesać z siebie choć krótki konkretny opis kompatybilności tego projektu. Skoro krytykuje szczególnie mój punkt widzenia oparty o brak zgodności budynek miejski i budynek wiejski, to musisz mieć jakieś ku temu argumenty, bo na razie przedstawiasz bełkot w czystej postaci.

omg 16.10.2017 ~ 16:55:04
IP: 89.66.***.**

ale ja wcale nie zamierzam z tobą dyskutować, szkoda na to czasu. Merytorycznie to mogę porozmawiać ale nie z kimś kto wyrzuca z siebie takie stek bzdur

Grzegorz 16.10.2017 ~ 20:06:05
IP: 83.24.**.***

Skoro ktoś wyrzuca stek bzdur, to osoba przeciętnie inteligentna jest w stanie coś co ta osoba uważa za argumenty – od razu storpedować, bez żadnego wysiłku, wysuwając kontrargument. Niestety, czegoś takiego jak kontrargument w tej sytuacji po prostu nie ma.
Wkleję znów: ” zaprezentuj stylistyczną kompatybilność kopi drewnianego ganku apteki małomiasteczkowej z wiejską proświtą ”
To jest niekompatybilne jak kwadrat z kołem, tylko na siłę da radę to połączyć.

omg 16.10.2017 ~ 20:43:47
IP: 89.66.***.**

Ha, ha, to brzmi jak zadanie szkolne ;) sorki, ale nie zniżę się do tego poziomu. Widzę jednak, że to o proświtę chodzi a nie o styl. ok, pomalujcie ją na żółto-niebiesko żeby było „stylistycznie kompatybilne” bo widać razi cię to, że dawna ukraińska proświta może wyglądać „małomiasteczkowo” a więc nie ukraińsko. Tyle w temacie.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy