PiS szykuje się do wyborów, u nas koordynatorem Schmidt-Rodziewicz

1

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. W ramach struktur partii powołano 41 pełnomocników okręgowych. U nas koordynatorem będzie poseł Anna Schmidt-Rodziewicz z Jarosławia.

Fot. facebook.com/annaschmidt.info

Na początku marca prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o powstaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych, którymi kierować mieli posłowie lub senatorzy zasiadający w parlamencie pierwszą kadencję. Do ich kompetencji ma należeć m.in. stworzenie wojewódzkiego programu PiS, zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych oraz opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików województw i ustalanie kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz do rad powiatów, miast i gmin z danego terenu.

Obszar działania koordynatorów okręgowych pokrywa się z okręgami do Sejmu RP, a w okręgu przemysko-krośnieńskim, obejmującym m.in. powiat lubaczowski, do „samorządowego zadania” wybrano poseł Annę Schmidt-Rodziewicz.

– To wielki zaszczyt, ale też wielkie zobowiązanie. Prezes PiS stawia na młodych, a ponieważ obserwował moją pracę przez ostatnie 13 lat – wie, że dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej wywiązać się z obowiązków, które mi powierzył – mówi Anna Schmidt-Rodziewicz.

Wybory samorządowe mają się odbyć jesienią 2018 roku.

reklama

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here