Marcin Materniak wyróżniony w konkursie fotograficznym

1

Lubaczowianin Marcin Materniak otrzymał specjalne wyróżnienie i nagrodę w wysokości 150 zł w konkursie fotograficznym „KARPACKIE OBLICZA” zorganizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Fotografa doceniono za nietypową technikę jego prac.

Fot. Dominika Osypanko, CK w Przemyślu.
Fot. Dominika Osypanko, CK w Przemyślu.

Konkurs Fotograficzny „KARPACKIE OBLICZA” ma na celu ukazywać w sposób oryginalny i niepowtarzalny piękno zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń Karpat. Jego uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 prace, które oceniło profesjonalne jury. Spośród fotografii nadesłanych przez 20 uczestników przyznano nagrody i wyróżnienia. Nagrodę główną i gratyfikację finansową w wysokości 1 tys. zł przyznano Pawłowi Malarczyk z Chorkówki.

Wyróżnienie i gratyfikację w wysokości 150 zł otrzymał lubaczowski fotograf Marcin Materniak. Komisja doceniła go „za wykonanie prac w technikach szlachetnych i za ciekawe przedstawienie architektury”. Marcin na konkurs wysłał dwie prace wykonane w technice gumy chromianowej. To technika z połowy XIX w., która polega na uczuleniu papieru do akwareli roztworem z dwuchromianu potasu i gumy arabskiej połączonymi z barwnikiem. Zdjęcie powstaje dzięki kopiowaniu stykowemu negatywu na papier i naświetleniu do światła słonecznego lub lampą UV. Za wywoływacz służy natomiast woda.

Pokonkursowa wystawa jest prezentowana w „Galerii 12” CK w Przemyślu.

Wyróżnione prace lubaczowianina.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here