Zarobki wójtów i burmistrzów z powiatu lubaczowskiego

29

Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny jest najlepiej zarabiającym samorządowcem spośród wszystkich wójtów i burmistrzów w powiecie lubaczowskim. Tuż za nim jest burmistrz Narola Stanisław Woś i wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Zaznaczyć należy, że wszyscy trzej są także najdłużej urzędującymi włodarzami gmin w naszym powiecie. Najmniej zarabia najmłodszy stażem nowo wybrany wójt Horyńca-Zdroju.

Zarobki wójtów i burmistrzów z powiatu lubaczowskiego.
Zarobki wójtów i burmistrzów z powiatu lubaczowskiego, kwota brutto za jeden miesiąc.

Na podium najlepiej zarabiających wójtów i burmistrzów z powiatu lubaczowskiego znaleźli się włodarze, którzy najdłużej pełnią swe funkcje – Zdzisław Zadworny i Stanisław Woś, którzy rządzą w swoich gminach od kilku kadencji, a w ostatnich wyborach byli praktycznie bez konkurencji. To m.in. długoletni staż pracy ma wpływ na wysokość ich wynagrodzenia. Co ciekawe, pensje obu włodarzy nie zmieniły się po listopadowych wyborach. Radni z Narola postanowili w grudniu utrzymać dotychczasową wysokość zarobków burmistrza Wosia, a radni Cieszanowa uchwałę w tej sprawie mają podjąć pod koniec stycznia. Trzeci na liście wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel urzęduje od 2006 roku i w grudniu radni postanowili nieznacznie zwiększyć jego wynagrodzenie. Całkiem odwrotnie postąpili radni nowej kadencji z gminy Stary Dzików, tu Barbara Małecka będzie zarabiać minimalnie mniej.

Decyzje w sprawie wynagrodzeń podjęli także samorządowcy z Lubaczowa, Oleszyc, Wielkich Oczu i Horyńca-Zdroju. Zarobki wszystkich wójtów i burmistrzów w kwocie brutto przedstawiamy powyżej. Najlepiej zarabiającym samorządowcem w powiecie lubaczowskim pozostaje jednak starosta lubaczowski Józef Michalik, którego pensja z dodatkami to w sumie 10 852 zł wynagrodzenia miesięcznego brutto.

Przepisy określają jedynie maksymalną wysokość wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta), które zależne jest od kwoty bazowej ustalanej w ustawie budżetowej na dany rok i nie może przekroczyć jej siedmiokrotności – w 2014 roku było to 12 365,22 zł.

elubaczow.com, mj

29 komentarze

 1. Nie przesadzaj – minimalne wynagrodzenie za pracę w 2015 roku wynosi 1750 zł. Poza tym nie porównuj „normalnego” pracownika z wójtem lub burmistrzem. Praca i odpowiedzialność całkiem inna. Warto też zauważyć, że włodarzy wybierają mieszkańcy, a pensję ustalają radni wybrani także przez mieszkańców.
  I jeszcze jedno – są w naszym regionie stanowiska o wiele „spokojniejsze”, a lepiej płatne.

 2. Gdyby wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel dalej pracował w liceum i marnie zarabiał jako nauczyciel to widzielibyście go na wiecach ZNP w Warszawie czy Rzeszowie.A tak widać jak odbiera nagrody,medale i dyplomy za pracę na rzecz lokalnej społeczności.

 3. Tak „włodarzy wybierają mieszkańcy” tylko że jak przed wyborami napisałem żeby nie głosować na socjalistów to komentarz ten na tej stronie był może dwie minuty potem reżimowa redakcja go usunęła. Tak właśnie wygląda wybór między febrą a cholerą.

 4. Tobiasz – Horyniec ma nowe władze od miesiąca, Lubaczów też, nie ma co oceniać, nowe władze jeszcze się nie oswoiły z tytułem burmistrz czy wójt. Poczekamy i… możemy znów narzekać 😉

  Polak jak ponarzeka,,, to od razu czuje się lepiej 😉

 5. Wynagrodzenie podstawowe ok niech będzie, ale dodatek funkcyjny, specjalny i co może jeszcze dodatek na dzi…wki bo już o stażowym nie wspomnę na jakiej podstawie został obliczony zapytajcie jakiejś pani ekspedientki w sklepie lub pana co pracuje w tartaku np. 20 lat czy ma dodatku stażowego 1000 zł. To ja odpowiadam nie ma musi ciężko jeszcze pracować że by mieć 1200-1500 podstawowego wynagrodzenia gdzie musi samemu dojechać do pracy za paliwo nikt nie zwróci kawa herbata to już luksus jak sobie kupisz to sobie wypijesz tak że mój pomysł jest taki zlikwidować w gminach burmistrzów, wiceburmistrzów, radnych przecież mamy starostę i radnych powiatowych skoro np. prezydent Rzeszowa ma pod sobą ze studentami 200 tyś ludzi to starosta powinien sobie poradzić z 50 tyś. Ps. po zlikwidowaniu samych burmistrzów w naszym powiecie przy średniej 9 tyś. mamy 72 tyś. w kieszeni w skali kraju 380 powiatów przy średniej 8 burmistrzów jak w naszym powiecie 72 tyś. x 380 powiatów = 27 mln 360 tyś miesięcznie rocznie to 328 mln to wynik bez liczenia zarobków wiceburmistrzów, radnych, sekretarek i całej wierchuszki która tam siedzi plus utrzymanie budynków czyli drugie tyle a może i więcej z góry zakład że miliard rocznie za nic! i W tedy byście zobaczyli jak szybko nasz starosta ze stołka by schodził bo za dużo roboty jak i wielu innych w tym kraju.

 6. Moje Miasto Cieszanów to jedyna miejscowość gdzie te pieniądze są zasłużone tam widzać ze coś sie zmienia i nie oszukujmy sie wszyscy to widzimy w naszej gminie tylko Cieszanów sie rozwija w przeciwienstwie do Lubaczowa gdzie komuna wita nas na kazdym kroku i w dodatku jakies beznadziejne inwestycje np targowiska gdzie utarg rowny jest zeru ;/ Panie Zdzisławie tak dalej:) pozdrawiam:)

 7. Nasz Lorenc to na końcu stawki ale najlepiej zarabiającym samorządowcem w powiecie lubaczowskim pozostaje jednak starosta lubaczowski Józef Michalik, którego pensja z dodatkami to w sumie 10 852 zł wynagrodzenia miesięcznego brutto.

 8. „Tom” Ty też na jednym takim stołku siedzisz że tak bronisz? Jak można mówic że to niedużo i tu mówic o średniej krajowej, nie wiem czy ktoś ze swoich znajomych znajdzie kilka osób co zarabia taką średnią krajową, jak średnia jest wyliczana razem z wynagrodzeniami takich prezesów co zarabia 150tys. lub więcej miesięcznie czy jak w tym przypadku 10tys. i to wszystko nasze pieniądze !!!!

 9. Ornitolog tu nie chodzi o to, że ktoś komuś czegoś zabrania tylko trochę ukrócić tej władzy bo to problemu nie rozwiąże przyjdzie inny piernie w stołek i powie tak skoro on 10 tyś zarabiał to czemu ja mam zarabiać 5 tyś i krzyknie 11 tyś bo nie będę gorszy 4 lata popierdzi i dom za 400 tyś stoi! gdzie ludzie całe życie kredyt spłacają że by mieć własny kąt. A tak na marginesie zapewne jesteś jedną z tych władz.

 10. Mylisz się kochany, jestem taki jak Twój Nick – BEZPARTYJNY. A wójtów, burmistrzów czy też radnych wybieramy sobie sami i nawet jak ktoś mocno się skompromitował lub też dalej to robi, lub też niczym się nie wykazał, my nadal go wybieramy. Gdy czytam wiadomości o najjaśniej nam panującym tu na dole i tam na górze nie raz i nie dwa trafia mnie przysłowiowy szlag i mógłbym w komentarzu pojechać im po rajtuzach dość ostro ale zaraz zostanie on usunięty jak to już miało miejsce w przeszłości. A propos zarobków, każdy chce zarabiać jak najwięcej nawet jak nic nie potrafi. Chciałbym dożyć takiego dnia, że wystartuje i wygra wybory osoba kompetentna, nie uwikłana w żadne układy i która stwierdzi, że dwa tysiące na rękę to też niezły pieniądz. Ech, fajnie czasem pomarzyć. Więcej szacunku i życzliwości do innych. Amen

 11. Ornitolog wybieramy ich sobie sami, ale sami im nie ustalamy zarobków tylko ustalają sobie między sobą czy ty sobie o ile pracujesz w jakiejś firmie bo możesz mieć swoją ustalasz sobie zarobki z szefem lub szefowi zarobki ustalasz czy z góry masz 1200 na rączkę bo jesteś wzięty z urzędu pracy i zapie…lasz, a jak nie chcesz to wypad przyjdzie inny z urzędu i w ten sposób wykorzystują ludzi do maximum bo im państwo na to pozwala i ludzie tak skaczą z firmy do firmy bo umowy na rok, dwa do póki dopłata trwa i tak pracodawca korzysta, a ludzie nie mogąc nic z tym zrobić wyjeżdżają do cywilizowanych krajów i tam zarabiają jak burmistrz tyle tylko że ciężką pracą bo im WŁADZA jak ich sam nazwałeś zgotowała ten los i jak mam ich szanować skoro oni nie szanują nas . Nie użyje słowa jak ty Amen bo tego słowa używa jeszcze lepsza firma od WŁADZY, NAD WŁADZA którą czas najwyższy opodatkować i zlikwidować tace bo im ciemnogród daje za darmo kasę myśląc że im się lepiej będzie żyć i w ten sposób NAD WŁADZA pławi się w luksusach a dziad jak był dziadem tak nim pozostaje licząc na CUD.

 12. BEZPARTYJNY – nasza polemika robi się coraz dłuższa. To jest temat rzeka, dużo ludzi o tym mówi ale na forum publicznym cisza. Dzięki tym zależnościom, układom, poniżaniu człowieka zarobkami i marnymi umowami zabijają w ludziach odwagę cywilną i obawiam się, że nieprędko coś się w tej materii zmieni. A jedyny udokumentowany cud to ten Nad Wisłą.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here