Awarie usunięte – prawie wszyscy mają już prąd

11
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Jak informuje zamojski oddział PGE, pod który podlegają m.in. linie energetyczne powiatu lubaczowskiego, przywrócono już zasilanie niemal wszystkim odbiorcom, którzy byli pozbawieni dostaw energii w wyniku masowych awarii sieciowych w ostatnim tygodniu. W miejscach gdzie trwają jeszcze ostatnie, najbardziej skomplikowane prace naprawcze infrastruktury energetycznej działają agregaty prądotwórcze.

Powodem awarii były skrajnie trudne warunki atmosferyczne. Marznący deszcz oraz intensywne opady śniegu spowodowały oblodzenie sieci i poważne uszkodzenia infrastruktury energetycznej. Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w poniedziałek (21.01) i wtorek (22.01). Połamane pod naporem lodu drzewa i gałęzie uszkodziły wiele linii i słupów energetycznych.

Służby energetyczne pracowały do późnych godzin nocnych. Większość prac naprawczych prowadzonych było w skrajnie trudnych i niebezpiecznych warunkach, np. bagnistych obszarach i terenach leśnych. By dotrzeć do miejsca awarii energetycy musieli wcześniej odśnieżyć, a niekiedy zbudować drogę dojazdu. Prace wciąż utrudniała pogoda – opady śniegu, marznącego deszczu i ujemne temperatury. Łamiące się drzewa oraz gałęzie zagrażały ekipom Pogotowia Energetycznego i utrudniały usuwanie awarii. W PGE Dystrybucja – w Oddziałach i Centrali Spółki – działały sztaby kryzysowe, które koordynowały prace związane z ich usuwaniem.

Najwięcej awarii w naszym powiecie odnotowano w gminach: Narol i Horyniec-Zdrój. Prądu pozbawionych było także wielu mieszkańców gmin: Lubaczów, Wielkie Oczy, Oleszyce i Stary Dzików. Brak prądy był m.in. przyczyną odwołań zajęć szkolnych w niektórych placówkach gminy Narol.


11 komentarze

  1. Lepiej napisać coś o przejezdności dróg. Może jakbyście w końcu nagłośnili tą sprawę to coś by z tym zostało zrobione. Droga z Dąbkowa do Wielkich Oczu jest tragiczna! Jazda doprowadza człowieka do szału a samochodu sypiącego COKOLWIEK na drogę w tym roku chyba jeszcze nie widziałem. Jaki to problem przejechać i posypać tą ślizgawkę choćby piachem? Niech ktoś z rejonu dróg przejedzie się dzisiaj tym odcinkiem 50 km/h. To jest niewiarygodne, że w dużo większym powiecie jakim jest Jarosław na wszystkich, że tak powiem, zadupiach droga jest w dużo lepszym stanie. Nie mówię tu już nawet o drogach w mniejszych miejscowościach bo tam to już ciężko w ogóle się poruszać. ZRÓBCIE COŚ Z TYM!!!

  2. no właśnie jakie, np. każdy urzędas dostaje 13 pensję. Gdzie z założenie trzynasta pensja jest podziałem wypracowanych zysków. A powiedz gdzie i kiedy urzędnik wypracowuje zysk. A np. jakby nie było 13 pensji w sektorze publicznym, to co byś lemingu jeden z drugim pomyślał, że skończyła się zielona wyspa haha

  3. @mohort zwykle się z Tobą zgadzam ale tym razem nie, nie róbcie z urzędników dziadów zarabiają 1500 na łapę, pensje zamrożone od 5 lat, ta 13 to dla każdego
    jak oddech świeżego powietrza, można zapłacić zaległe faktury i przez chwile odżyć. Pozdrawiam!!

  4. Jeszcze tylko ul.3-go Maja,Mały Łążek,Sobieskiego i jasność będzie wszędzie.Zastanawia mnie dlaczego notorycznie te ul.toną w ciemnościach.( awarie,oszczędności?)A tak nie dawno wstęga była przecinana przez naszych WIELKICH tego miasta.

  5. Muszę przyznać, że działania służb energetycznych zasługują na uznanie! Biorąc pod uwagę jakość naszych sieci, to dokonali cudów, że się tak szybko uwinęli. A mogli przecież narzekać ustami jakichś „rzeczników prasowych”, „dyrektorów generalnych”, że wieloletnie zaniedbania, że wina poprzednich ekip, że ogólny kryzys UE. Zrobili swoje i już. Ale czy dostaną nagrody, jak np. wszystkie pierdzistołki w NFZ, to raczej wątpliwe.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here