XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie lubaczowskim

7
wosp_lubaczow_ (797x598)
fot. elubaczow.com

Na ulicach spotkamy dziś bardzo wielu ludzi , którzy kwestują w ramach 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znaki rozpoznawcze: oficjalna legitymacja, tekturowa puszka i czerwone serduszko!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 21. Pieniądze ze zbiórki jak co roku będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz – po raz pierwszy – dla seniorów. W całej Polsce zorganizowano setki imprez, uformowało się 1,8 tys. sztabów, kwestuje około 120 tys. wolontariuszy. 21. finał WOŚP odbywa się pod hasłem: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Fundacja chce profesjonalnie i rzetelnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. W Polsce funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek, w całym kraju pracuje tylko ok. 270 geriatrów.

Orkiestra gra także w powiecie lubaczowskim. Największe imprezy odbędą się w Lubaczowie, Narolu i Oleszycach.

Wolontariusze pojawili się na na ulicach Lubaczowa już o godz. 6.00. Będą kwestować cały dzień. O godz. 15.00, w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się orkiestrowy koncert, a o godz. 20.00 tradycyjne światełko do nieba. Występy, licytacje  wiele innych atrakcji zaplanowano także w Horyńcu-Zdroju, Narolu, Oleszycach, Starym Dzikowie i innych miejscowościach naszego regionu.

Strona sztabu WOŚP w Lubaczowie: www.wosp.lubaczow.pl

Strona sztabu WOŚP w Oleszyccach: www.wosp.oleszyce.org.pl

Strona sztabu WOŚP w Narolu: www.wosp.narol.pl

Informacja o WOŚP w Horyncu-Zdroju: WOŚP Horyniec-Zdrój

Informacja o WOŚP w Starym Dzikowie: www.starydzikow.pl


7 komentarze

  1. @Juljan
    Litości. Rozmawiamy o WOŚP! Nie wiem, jak moje obywatelstwo („Patrzcie państwo polka się znalazła!”) a już w ogóle stan wojenny („A gdzie Zu byłaś w 81r!?”) ma się do tematu drogi Panie Juljanie. Poradziłam tylko, aby Pan się zbytnio nie martwił o młodzież. I nie dam się wciągnąc w żadne pseudopolityczne awanturki. Mimo wszystko życzę Panu miłego dnia i więcej życzliwości. Pozdrawiam bardzo serdecznie!
    @Bqu
    No trudno, niech Dzieciaki kombinują coby lepsze zachowanie miec na koniec roku. A w jaki sposób, to już inna sprawa 🙂 pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here