Małgorzata Szabatowska została zamordowana przez bliską jej osobę?!

8
Małgorzata Szabatowska

Po dwóch latach od zaginięcia pochodzącej z Cieszanowa 31-letniej Małgorzaty Szabatowskiej policjanci w końcu wpadli na przełomowy trop, który nakierował ich na zabójcę młodej kobiety. To osoba z jej bezpośredniego otoczenia – pisze gazeta.pl.

Małgorzata Szabatowska pochodziła z Cieszanowa, w 1998 roku ukończyła lubaczowskie LO. Zaginęła 16 listopada 2010 roku w Krakowie.  Od czasu zgłoszenia zaginięcia przez rodzinę śledczy starali się ustalić, co działo się z dziewczyną w dniu zaginięcia. W mieszkaniu, które policjanci sprawdzili specjalnymi lampami UV, nie znaleziono śladów krwi. Poszukiwania policji i rodziny przez wiele miesięcy nie przynosiły żadnego rezultatu. Zaginięcie Małgorzaty Szabatowskiej było jednym z najbardziej tajemniczych zniknięć w Krakowie. Ciało Małgorzaty Szabatowskiej odnaleziono w styczniu br., a pochowano początkiem lutego w Cieszanowie.

„Śledczy od samego początku podejrzewali, że Małgorzata musiała zginąć z rąk osoby, którą znała, bo w mieszkaniu nie było śladów walki. Prokuratura zwróciła się do kilku osób z jej grona o zgodę na zbadanie wykrywaczem kłamstw (nie jest to obowiązkowe, a wynik badania nie stanowi dowodu w sądzie). Nie zgodziła się jedna osoba. (…) Jak się jednak okazuje, kluczowe w rozwikłaniu zagadki okazały się nie tylko specjalistyczne analizy kryminalistyczne, ale także praca specjalistów z laboratorium kryminalistycznego. Fachowcy dostali niedawno nowoczesny, specjalistyczny sprzęt i dzięki wyjątkowo czułym wskaźnikom ponownej analizie poddano ślady biologiczne i chemiczne zebrane w mieszkaniu kobiety. Tym razem skutecznie” – pisze gazeta.pl

Jak pisze gazeta.pl, ślady zabezpieczone przez techników doprowadziły policjantów do sprawcy zabójstwa, którą jest osoba z bezpośredniego otoczenia ofiary.

Pełny tekst artykułu na krakow.gazeta.pl

elubaczow.com, hp, krakow.gazeta.pl

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 724 razy.

8 komentarze

  1. PZYWRÓCIC HONOR MILICJANTOM WALCZACYM Z UPA
    Należy zmienić napis na tablicy budynku Policji Wpisując zdanie
    „zginęli w obronie mieszkańców ziemi Lubaczowskiej ‘ a więc nie za władzę ludową bo w tym czasie nic nie wiedziano o władzy ludowej funkcjonariuszami MO byli żołnierze AK przedwojenni podoficerowie WP i policjanci. Tak uczyniono to w Cisnej

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here