Lubaczowska A klasa: Historyczna wygrana horynieckiego Zdroju

0

Niedzielne (29.04) spotkania lubaczowskiej A klasy nie przyniosły zaskakujących zmian w tabeli, choć niektóre wyniki okazały się niespodzianką.

Niemal dziewięć lat czekali na zwycięstwo nad Roztoczem Narol kibice i zawodnicy Zdroju Horyniec. W meczu kolejki wicelider wygrał u siebie 2:1 (1:0). Jedyną bramkę w pierwszej połowie spotkania zdobył w 20.minucie Sebastian Rogowski. W drugiej wyrównał natomiast Jacek Marek. Gdy zapowiadało się już na trzeci z rzędu remis w spotkaniach obu zespołów, w 87.minucie na prowadzenie wyszła ponownie drużyna Zdroju. Autorem zwycięskiej bramki był Mariusz Urban. Wygrana pozwoliła umocnić się klubowi z Horyńca-Zdroju na drugiej pozycji w tabeli. Dla Roztocza była to druga z rzędu przegrana i już trzecia w rundzie wiosennej.

Sporo bramek mogli zobaczyć kibice w Piwodzie, gdzie miejscowy Santos zremisował z Granicznymi Krowica 3:3. Pomimo remisu Santos zachował trzecie miejsce w tabeli, natomiast Graniczni po dwóch tygodniach przerwy, zdobyli kolejny punkt. Za remis w rundzie jesiennej odegrała się Pogoń-Sokół Lubaczów. W spotkaniu z Juwenią Cieszanów, lubaczowianie wygrali 2:0. Bramki dla lidera lubaczowskiej A-klasy zdobyli Artur Hass i Radosław Hojdak. Kolejny jeden punkt dopisał do swojego dość skromnego dorobku Huragan Basznia Dolna. W derbach gminy Lubaczów zremisował w Lisich Jamach z miejscowym Startem 1:1. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie odniósł beniaminek ligi Gwiazda Wielkie Oczy. Komplet punktów udało się zdobyć piłkarzom Gwiazdy w meczu z Błękitnymi Futory, który zakończył się wynikiem 3:2. W pozostałych spotkaniach Ursus Dachnów pokonał u siebie po bramkach Adama Katy i Patryka Majki Zryw Młodów 2:1, a Roztocze Ruda Różaniecka wygrała u siebie z Rolnikiem Wólka Krowicka 5:2.