Trwają prace przy rewitalizacji centrum Narola – zobacz zdjęcia!

1

W połowie grudnia 2011 roku rozpoczęły się prace przy rewitalizacji centrum Narola. Największa inwestycja w powojennej historii miasta jest warta ponad 7 milionów złotych! Prace trwają – zobacz aktualne zdjęcia!

Inwestycja obejmuje m.in.  prace przy budynku starej szkoły, renowację i konserwację barokowego kościoła, remont elewacji ratusza i placu przed ratuszem, budowę parkingów, przystanków autobusowych i chodników. Pojawią się także bardzo przyjazne dla turystów podświetlane tablice informacyjne czy stojaki na rowery. Na pomniku, który zmienił swoją lokalizację, po renowacji osadzony zostanie pierwotny orzeł. Przed kościołem powstanie także okazała fontanna. Do tego sporo elementów małej architektury.

Projekt realizowany jest przez Gminę Narol w partnerstwie z Parafią Rzymsko-Katolicką w Narolu i opiewa na kwotę 7 428 370, 17 zł. Wartość robót budowlanych objętych umową z wykonawcą firmą „GAZTOM” z Bełżca zamyka się w kwocie 7 195 781, 89 zł. Zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Wysokość dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych, z czego na Gminę Narol przypada kwota 2 935 407, 01 zł, a na Parafię 2 468 584, 45 złotych. Z uwagi na ogromny zakres prac i ich uwarunkowania logistyczne, techniczne oraz strefy  objęte nadzorem konserwatorskim, działania są ściśle monitorowane i prowadzone w konsultacji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Nadzór inwestorski prowadzi czterech inspektorów z firmy Lech z Zamościa, a nadzór autorski nad realizacją całości projektu pełni firma Landsart z Krakowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here