„Edukacja dla Godności” w lubaczowskim LO

0
fot. LO Lubaczów

W lubaczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęła się realizacja projektu Edukacja dla Godności organizowanego przez Amnesty International. Projekt na zwracać uwagę na działania związanych z obroną praw człowieka i walką z ubóstwem na świecie. 

Koordynatorami projektu w szkole są nauczyciele Agnieszka Buczek (geografia) i Monika Garbacz (historia). W ramach projektu uczniowie dwóch klas pierwszych przez dwa semestry będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez trenerów Amnesty International i szkolnych koordynatorów.

Projekt „Edukacja dla Godności” opiera się na założeniach i celach kampanii „Żądamy Godności” (Demand Dignity), która pokazuje, że ubóstwo to nie tylko brak dochodu, ale przede wszystkim brak podstawowych praw człowieka, brak bezpieczeństwa, dyskryminacja i brak możliwości decydowania o swoim losie. Projekt pozwoli jego uczestnikom i uczestniczkom na lepsze zrozumienia, że ubóstwo i naruszenia praw człowieka często są ze sobą powiązane. Stworzy również możliwości działania i wspierania osób żyjącym w ubóstwie, których prawa są łamane.

Zasięg projektu obejmuje trzy kraje europejskie – Polskę, Włochy i Słowenię. W latach 2010-2013 dotrze do ponad 3 tysięcy trenerów/trenerek, nauczycieli/nauczycielek oraz obejmie swoimi działaniami ponad 47 tysięcy młodych ludzi w Europie.

Więcej na temat projektu na stronie www.edukacjadlagodnosci.pl

elubaczow.com, LO Lubaczów, AI


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here