Horyniec-Zdrój: Kolejny konwent samorządowców

2
fot. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

W minionym tygodniu w Horyńcu-Zdroju odbył się kolejny konwent wójtów i burmistrzów z terenu powiatu lubaczowskiego. Tym razem gospodarzem spotkania, które prowadził starosta lubaczowski  Józef Michalik, był Ryszard Urban, wójt gminy Horyniec Zdrój. W środowym (30.11) konwencie wziął udział także  marszałek podkarpacki Mirosław Karapyta.

Samorządowcy dyskutowali m.in. o przyszłości dróg wojewódzkich na terenie naszego powiatu.  Marszałek Karapyta zaznaczał, że biorąc pod uwagę stan dróg w kraju i województwie powinniśmy być zadowoleni  z tego, jaki mamy  w naszym powiecie.  Podkreślał także wielką wagę budowy odcinka drogowego Prusie-Hrebenne, który jak mówił spędzał sen z powiek władzom powiatowym i gminnym – informuje Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.

Podczas konwentu Starosta Lubaczowski wspomniał o programie „Znosimy granice zaborów”, który w praktyce miałby oznaczać zniesienie barier, powstałych na dawnej  granicy między zaborem austriackim, a rosyjskim w województwie podkarpackim i lubelskim.  Starosta zaznaczył, że chodzi tu o bariery komunikacyjne, a także te dotyczące poziomu rozwoju turystyki – czytamy dalej w komunikacie starostwa.

Zarówno marszałek, jak i starosta podkreślali ogromną wagę tego typu spotkań, które dają możliwość wymiany doświadczeń. Starosta dodał ponadto, iż żałuje że na konwencie zabrakło samorządowców zaproszonych z Lubelszczyzny.

2 komentarze

  1. „Marszałek Karapyta zaznaczał, że biorąc pod uwagę stan dróg w kraju i województwie powinniśmy być zadowoleni z tego, jaki mamy w naszym powiecie.” chyba zpomniał dodać wokół naszych domów. Weźcie się Grubasy za drogi naprawdę ważne, a nie w pierwszej kolejności o siebie dbacie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here