Galeria: Spektakl plenerowy pt.: „Drzewo” według sztuki Wiesława Myśliwskiego.

4

Sporą liczbę mieszkańców Lubaczowa i okolic w niedzielny (18.09) wieczór ściągnął do „starego parku” spektakl plenerowy pt.: „Drzewo” według sztuki Wiesława Myśliwskiego. Autorem inscenizacji i jej reżyserem jest Stefan Szmidt znany aktor i malarz.

Tytułową rolę zagrała okazała lipa znajdująca się na dziedzińcu Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy lubaczowskim Muzeum Kresów. Drzewo to jest elementem większego kompleksu dawnego parku dworskiego towarzyszącego pozostałościom założenia zamkowego, sięgającego korzeniami wczesnego średniowiecza.

Wychodząc ze spektaklu widzowie nie kryli zadowolenia z możliwości obcowania z tą formą sztuki. – Cudowny spektakl, który na moment przeniósl mnie w inny wymiar…rewelacyjna gra aktorów i niesamowita atmosfera lubaczowskiego parku zaczarowała mnie do tego stopnia, że usłyszałam śpiew drzew…. fantastyczny pomysł, sądzę, że lubaczowianie pozbawieni kontaktu z teatralną twórczością otrzymali od organizatorów spektaklu fantastyczny podarek kulturalny… za to im wielkie dzięki – podsumowała po spektaklu Beata, mieszkanka Lubaczowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here