TVR: Owoce w szkole – rusza kolejna edycja

0

fot. tvr24.pl

Od 16 sierpnia do 12 września szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w programie „Owoce w szkole”. Zainteresowani dostawcy powinni złożyć wniosek o zatwierdzenie do uczestnictwa w projekcie w I semestrze, do 26.08. br. w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego. Całkowity budżet programu w roku szkolnym 2011/2012 wynosi ok. 12,3 mln EUR (48,9 mln PLN) – informuje Telewizja rolnicza TVR.

To już trzecia edycja programu „Owoce w szkole”, finansowanego ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%). W Polsce program jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Unijny program „Owoce w szkole” miał premierę we wrześniu, w roku szkolnym 2009/2010. Idea programu była i jest, słuszna i chwalebna. Dzieci z pierwszych trzech klas szkół podstawowych dostają w szkole kilka razy w tygodniu, darmowe porcje świeżych owoców i warzyw, składających się z jabłek, gruszek, truskawek, marchewek, rzodkiewek i papryki słodkiej oraz soków.

Więcej informacji na stronie ww.tvr24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here