ŚWIAT KRESÓW w Lubaczowie. Promocja albumu i prezentacja multimedialna

0
Okładka albumu

Muzeum Kresów w Lubaczowie i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na promocję albumu „Świat Kresów” Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej. Liczący 260 stron album zawiera ikonografię dotyczącą ponad 250 miejscowości na Kresach. Uwagę zwracają rozkładane, 80. centymetrowe panoramy miast: Stanisławowa, Lwowa, Borysławia.

W 10 rozdziałach (Od Inflant po Podole; Tygiel narodów, religii i kultur; Wieś; Dwór, …pałac, zamek; Miasteczko; Zdrój i letnisko; Miasto; Szkoła i wychowanie; Wojsko; Okruchy Kresów. Od kresowych korzeni do kolekcji „kresowianów”) pokazano blisko 800 obiektów (zdjęć, pocztówek, wydawnictw, druków ulotnych i reklamowych, dokumentów, archiwaliów, map, antyków, przedmiotów codziennego użytku, pamiątek osobistych, odznak, medali) pochodzących z prywatnej kolekcji, w znacznej mierze unikatowych, prezentowanych publicznie po raz pierwszy.

Promocji albumu towarzyszyć będzie multimedialna prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego poświęcona gromadzonej od 25 lat kolekcji, w której autor zebrał ponad 30 tysięcy różnorodnych pozycji z Kresów. Album będzie można nabyć podczas spotkania w cenie 80 zł.

Prezentacja w niedzielę 10 kwietnia br. o godz. 11:30

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here