Podkarpacie: Sejmik Wojewódzki uchwalił tegoroczny budżet

0
fot. Urząd Marszałkowski

W ostatnim dniu stycznia w Rzeszowie odbyła się V Sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Najważniejszym jej elementem było przyjęcie budżetu Województwa Podkarpackiego na 2011 rok.

Dochody województwa w 2011 roku zostały zaplanowane w wysokości 1 mld 081 mln złotych, natomiast wydatki zaplanowano w budżecie na bieżący rok na poziomie 1 mld 188 mln złotych.

Radni Województwa zdecydowali także o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi brzozowskiemu, na potrzeby rozbudowy Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże w latach 2011- 2012 na ten cel aż 10 mln złotych.
Decyzją Radnych Województwa samorząd Podkarpacia udzielił pomocy finansowej w wysokości 9 mln 990 tys. złotych na realizację kolejnych 30 inwestycji w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012″. Inwestycje te realizowane będą na terenie całego województwa w bieżącym roku.

Radni Województwa wybrali także przedstawicieli do Rad Społecznych przy: Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie, Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Źródło: Inf. własna, Urząd Marszałkowski


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here