Tomaszów Lubelski: w weekend wielkie narciarskie bieganie

0
fot. AK-Pol

W najbliższy weekend, na zakończenie ferii zimowych, w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się największa w kraju impreza sportowa dla dzieci i młodzieży w narciarstwie biegowym – „Bieg na igrzyska – Polbank CUP”. Jest to cykl zawodów rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich pod patronatem Justyny Kowalczyk.

W piątek 28 i sobotę 29 stycznia na trasach biegowych „Siwej doliny” odbędą się 3 i 4 zawody drugiej edycji programu. Pierwsze rozegrano w Jakuszycach, gdzie wystartowało 465 zawodników. W Tomaszowie ma się pojawić około 350 narciarzy. Podczas zawodów, zaliczanych do Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego, juniorzy młodsi i juniorzy wezmą udział w eliminacjach do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwszy dzień rywalizacji upłynie pod znakiem sprintów techniką dowolną. Narciarze będą mieć do pokonania dystans 1200 metrów. „Będzie ostry zjazd i długi, stromy podbieg do mety” – zapowiada wiceprezes do spraw organizacyjnych Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego Waldemar Kołcun. Zawody rozpoczną się o 10.00 od startów kwalifikacyjnych, po których zostaną wyłonione obsady biegów ćwierćfinałowych, a następnie półfinałowych i finałowych. Od fazy ćwierćfinałowej, po raz pierwszy w Polsce, zawodnicy będą rywalizować przy sztucznym oświetleniu.

W drugim dniu tomaszowskich zawodów biegacze zmierzą się na dystansach pokonywanych techniką klasyczną. Po 10 kilometrów przebiegną seniorzy i juniorzy A, po 5 kilometrów seniorki oraz juniorki A i B, a także juniorzy B. Na dystansie 3 kilometrów będą rywalizować juniorzy i juniorki C oraz juniorzy D, a dystans 2 kilometrów pokonają juniorki D i E, a także juniorzy E.Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here