48-letnia Ukrainka dwukrotnie zatrzymana przez pograniczników z Horyńca-Zdroju

1

fot. BOSG

Swietłana S., 48-letnia obywatelka Ukrainy, dwukrotnie była zatrzymywana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej przewożąc w samochodzie papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie posiadała 6 378 paczek papierosów, a ich wartość rynkowa to ponad 50 tysięcy złotych.

W dniu 11-go stycznia, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju w trakcie kontroli pojazdów, zatrzymali Swietłanę S. po raz pierwszy. Wówczas przewoziła w bagażniku samochodu 3 234 paczki papierosów pochodzących z przemytu i alkohol. Okazało się, że cudzoziemka niedawno została żoną Ryszarda S. z Lisiej Góry (powiat tarnowski) i aktualnie stara się o kartę pobytu w Polsce. Po upływie tygodnia zdarzenie się powtórzyło. Funkcjonariusze zatrzymali ponownie Swietłanę S. w trakcie podróży samochodem. Tym razem w bagażniku posiadała 3 144 paczki papierosów oraz siedem litrów alkoholu.

W obydwu przypadkach, wobec Swietłany S. zostało wszczęte postępowanie karno – skarbowe. Papierosy uległy przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here