Lubaczów: Burmistrz i Przewodniczący Rady uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym „Miast Papieskich”

12
fot. UM Lubaczów

Burmistrz Miasta Lubaczowa Maria Magoń oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Cioch uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym Prezydentów Burmistrzów i Wójtów „Miast Papieskich” w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Podczas tego spotkania Kard. Kazimierz Nycz, jako przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podsumował ubiegłoroczny, dziesiąty już Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Odwaga świętości”.

Metropolita warszawski przypomniał, że sprawa świętości była jednym z najważniejszych wątków całego pontyfikatu Jana Pawła II – o czym świadczy liczba wyniesionych przez niego na ołtarze 1346 błogosławionych oraz 462 świętych. Kard. Nycz dodał, że towarzyszyło temu osobiste świadectwo świętości papieża oraz nieustanne jego apele „abyśmy nie bali się świętości i podążali tą drogą”.

Źródło: lubaczow.pl
12 komentarze

 1. Nie porównujcie tego wyjazdu do wyjazdów do miast partnerskich, które akurat merytorycznie są uzasadnione, a i często finansowane ze środków UE. Ten wyjazd to dla mnie całkowite nieporozumienie!

 2. Ciekawe, co pisalibyście, gdyby nagle pojawiły się w prasie artykuły, że na spotkaniu nie było tylko władz małego Lubaczowa. (w nawiasie podaliby woj. Podkarpackie, miasteczko koło Przemyśla).

  1. Papież jest honorowym obywatelem Lubaczowa.

  2. Papież był w Lubaczowie, o czym nigdy nie wolno nam zapomnieć (również w celach marketingowych). Taką wizytę nie jedno miasto potrafi wykorzystać do zarobienia na niej, szczególnie teraz przed czekającą nas beatyfikacją papieża.

  3. Naprawdę koszt takiego wyjazdu nie ma znaczenia dla budżetu miasta. Lubaczów tego spotkania nie organizował.

 3. Luk – dobra uwaga.

  Niestety Polacy już tacy są, a w Lubaczowie szczególnie najlepiej usiąśc nic nie robić i narzekać na wszystkich.
  Miasto żeby funkcjonowało to tak jak firma która musi na siebie zarobić kto jej nie miał to tego nie zrozumie bo nie ma pojęcia ile co kosztuje.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here