Narol: Udany sezon sekcji hodowców gołębi pocztowych „Roztocze”

0

fot. narol.pl

11 grudnia 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie sezonu lotowego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych – narolskiej sekcji „Roztocze”. Podczas spotkania oprócz spraw organizacyjnych, przyjęcia sprawozdań i omówienia planów lotów na sezon 2011 odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za osiągane w tym roku wyniki…

Mistrzem sekcji (loty gołębi dorosłych) został Bogdan Ziółkowski, I v-ce Mistrzem Janusz Gorzyński, II v-ce Mistrzem Bronisław Nowoświat. W lotach gołębi młodych Mistrzem również został Bogdan Ziółkowski, I v-ce Mistrzem Piotr Pawelec a II vice Mistrzem Piotr Świętojański. Przyznano również tytuły Przodowników i tutaj I Przodownikiem został Adam Marek, drugim Radosław Ochab, trzecim Janusz Drozd, czwartym Krzysztof Banaś, piatym Tomasz Roczniak i szóstym Marian Zuchowski.

Sekcja „Roztocze” jest jedna z dwóch działających w naszej gminie i zrzeszonych jest w niej 20 hodowców, z których 12 uczestniczy w lotach. Średnio każdy z nich ma w swojej hodowli ok. 40 gołębi lotowych. Swoistym rekordzistą jest Marian Zuchowski z Narola Wsi, który w swojej hodowli posiada ponad pół tysiąca tych pięknych ptaków, różnych ras. Prezesem sekcji jest Bronisław Nowoświat z Narola, który posiada już 34-letni staż w PZHGP, toteż został nominowany na Członka Honorowego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Funkcję skarbnika pełni Piotr Świętojański, a sekretarzem jest Bogdan Ziółkowski. Właśnie jego poprosiliśmy, by opowiedział nam nieco o pasjonatach tego sportu i hodowli gołębi.

Źródło oraz pełna treść artykułu na www.narol.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here