„Podkarpackie. Przestrzeń otwarta” – nowe hasło promocyjne i logo Podkarpacia

0

Wczoraj została zaprezentowana nowa strategia marki województwa podkarpackiego. Województwo ma hasło promocyjne i logo. Na konferencji zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim zaprezentowano kluczowe założenia nowej strategii oraz logotyp i hasło. Hasłem strategii jest „Podkarpackie. Przestrzeń otwarta”.

Eksperci obecni na konferencji prezentowali strategiczne powiązania marketingu terytorialnego z polityką rozwoju gospodarczego miast i regionów, mówili także o potrzebie stworzenia i funkcjonowania marki regionu. Jarosław Górski z Uniwersytetu Warszawskiego powiedział: „Nowocześni konsumenci widzą regiony jako produkty, które zainteresują ich albo też nie, stąd potrzeba istnienia marki.”

Głos na temat nowej marki województwa zabrał Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta. Na gorąco komentując zaprezentowane hasło i logotyp mówił o potrzebie pracy na rzecz rozwoju regionu oraz kreowania jego wizerunku, którą realizować będzie Zarząd Województwa. Marszałek Mirosław Karapyta powiedział także: „Podkarpackie już dziś jest miejscem spotkań Polonii z całego świata w trakcie Festiwalu Zespołów Polonijnych, Dziecięcych Zespołów Polonijnych oraz Kongresów Kultury – jest więc regionem otwartym na sprawy rozsianej po całym świecie Polonii.”

Prace prowadziła krakowska agencja DEMO Effective Launching. Zostały one podzielone na trzy etapy: badania i analizy, planowanie strategiczne oraz wdrożenie.

Wyniki przeprowadzonych w regionie i w Polsce badań wskazywały jednoznacznie, że najsilniejszą marką związaną z regionem są Bieszczady. Marka ta wpływa na postrzeganie województwa. Aby zdefiniować województwo należało znaleźć najbardziej unikalną jego cechę, która odróżniałaby go od innych regionów konkurencyjnych i jednocześnie pozwoliła przesunąć akcent z wizerunku turystycznego w kierunku wizerunku gospodarczego.

Najbardziej unikalnym na skalę Polski elementem województwa okazało się lotnictwo. W Podkarpackiem skupione jest aż 90% polskiego przemysłu lotniczego, a tradycje lotnicze na tym terenie sięgają ponad 100 lat. Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” zrzesza 80 firm rozsianych na obszarze całego województwa, które zajmują się produkcją części samolotowych. Lotnictwo w Podkarpackiem to jednak nie tylko przemysł, ale także sporty lotnicze i kierunki studiów związane z lotnictwem na Politechnice Rzeszowskiej.

Strategia marki Województwa Podkarpackiego zakłada, że region powinien w przyszłości pozycjonować się, jako polskie centrum lotnictwa. Pozycjonowanie oznacza tworzenie pożądanego obrazu marki w świadomości ludzi. Celem strategii marki województwa jest to, aby za pięć lat Podkarpacie było postrzegane jako region, w którym produkuje się samoloty, kształci się pilotów i inżynierów lotnictwa oraz region, w którym można uprawiać sporty lotnicze.

Pozycjonowanie oznacza tworzenie pożądanego obrazu marki w świadomości ludzi.

Źródło: Inf. własna, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here