Zwierzyniec i Narol liderami rozwoju kultury i turystyki Roztocza

0
fot. narol.pl

Na dwudniowej konferencji „Bramy Roztocza”, która odbyła się w dniach 9-10 grudnia o podsumowano realizację wspólnego projektu współpracy i promocji gmin Narol i Zwierzyniec, mającego na celu rozwój turystyki, promocji oraz nowych inicjatyw kulturalnych na obszarze Roztocza. Przedstawicielom obu gmin pokazano efekty projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach działania – Nowoczesna Gospodarka – Promocja i Współpraca. W pierwszym dniu przedstawiciele obu gmin spotkali się w Zwierzyńcu, natomiast w piątek spotkanie odbyło się w Narolu.

W restauracji Sonata w Zwierzyńcu konferencję rozpoczęli Burmistrzowie Zwierzyńca i Narola Jan Skiba i Stanisław Woś, którzy gratulowali pomysłu, realizacji oraz udanego zakończenia całego przedsięwzięcia. Wskazali na wielką szansę, jaką obie gminy pokładają w tym działaniu na przyciągnięcie nowych odwiedzających i inwestorów w ten region Polski Wschodniej. Burmistrzowie przedstawili członków swoich delegacji, wśród których byli: przewodniczący Rad Miejskich Andrzej Budzyński i Krzysztof Szawara z radnymi, sekretarze Urzędów Edyta Wolanin i Daniel Lomber, zastępca burmistrza Zwierzyńca Halina Studnicka, Teresa Momot – skarbnik gminy Narol, dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego Zdzisław Strupieniuk z zastępcą Tadeuszem Grabowskim, Michał Basiński – prezes LOT „Roztocze”, reprezentanci branży hotelarskiej, agroturystycznej i restauratorzy z obu gmin, przedstawiciele oświaty, kultury, a także koordynatorzy i pracownicy urzędów zaangażowani bezpośrednio w projekt.

Tomasz Zalewski z firmy Synergia, realizatora projektu zapoznał uczestników z programem dwudniowej konferencji, po czym rozpoczęły się prelekcje. Tadeusz Grabowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego omówił cele działalności parku, jego wyjątkowość zw. na bogactwo przyrodniczo-kulturalne w skali europejskiej oraz wskazał wiele analogii Narola i Zwierzyńca. Przedstawił projekty utworzenia Biosfery Roztocze-Puszcza Solska oraz Geoparku – Kamienny Las na Roztoczu. Kolejnymi prelegentami byli Wojciech Popko ze Stowarzyszenia Kwaterowdawców w Zwierzyńcu, który przestawił sytuację i plany lokalnych usługodawców – mieszkańców, którzy znani z gościnności i serdeczności, oferują turystom na wypoczynek swoje domy i zagrody.

Źródło oraz więcej informacji o projekcie i współpracy na www.narol.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here