Marek Rawski wśród laureatów konkursu, którzy spotkali się z Jerzym Buzkiem

1

fot. trzaskowski.pl

W minioną niedzielę 12 grudnia laureaci konkursu „Grupa EPL rozmawia ze studentami: Moja UE w 2020 roku” spotkali się z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem. Wśród nich był Marek Rawski, student Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pochodzący z Horyńca-Zdroju, absolwent lubaczowskiego LO.

Wasze prace są dziś dla mnie lekturą obowiązkową, bo opisujecie Europę za 10 lat, Europę Waszych sukcesów – mówił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek do laureatów konkursu „Grupa EPL rozmawia ze studentami: Moja UE w 2020 roku”.

Laureaci konkursu zorganizowanego przez Europejską Partię Ludową spotkali się w niedzielę z szefem PE oraz z przedstawicielami jury, europosłami EPL: Danutą Jazłowiecką i Rafałem Trzaskowskim.

Organizując ten konkurs największa frakcja w Parlamencie Europejskim – Europejska Partia Ludowa, podjęła dialog z młodymi ludźmi.

„Bez zaangażowania obywateli europejscy politycy nie mogą myśleć o rozwoju UE. Mam wielką nadzieję, że tak jak dziś odważnie kreślicie wizje rozwoju UE, tak jutro, zechcecie wziąć odpowiedzialność za ich realizację” – komentował Buzek.

„Liczę, że tego typu konkursy przyczynią się do lepszego poznania mechanizmów działania UE” – wyraził nadzieję europoseł Rafał Trzaskowski. „Uczestnicy konkursu, dziś jeszcze studenci, przejmą po nas pałeczkę. Warto byśmy przygotowali im dobry fundament, który pozwoli postawić dom europejski dla Europejczyków z 27 i więcej krajów” – dodała europosłanka Danuta Jazłowiecka.

Jury wyłoniło dziesięć spośród 112 konkursowych prac przedstawiających wizję zjednoczonej Europy w 2020 roku, na które potem głosowali internauci. Najwięcej, bo ponad dwa tysiące głosów, otrzymał esej studenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Marka Rawskiego.

Zwycięzca spędzi miesiąc w Parlamencie Europejskim na stażu w sekretariacie grupy EPL, a jeden dzień – w towarzystwie szefa PE, Jerzego Buzka.

Najlepsze prace zostały także wydane w pokonkursowej publikacji.

Źródło: Inf. własna, PAP, trzaskowski.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here