Lubaczów: Zmierzyli się ze swoją niepełnosprawnością

0

fot. radio.lubaczow.pl

Prawie 50 uczestników wystartowało w III Podkarpackim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Swoje osiągnięcia zaprezentowały dzieci upośledzone intelektualnie, z niepełnosprawnością ruchową. Lubaczów już trzeci raz był gospodarzem Dnia Treningowego. Możliwe że wiosną przyszłego roku w ZS odbędzie się Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu aktywności Motorycznej. Zawody zostały rozegrane 10 grudnia w hali Zespół Szkół w Lubaczowie.

– Na organizacji imprezy w Lubaczowie zaważył czynnik ludzki-są tu ludzie, którzy rozumieją potrzeby niepełnosprawnych, jest tu dla nas dobry klimat. Dziękujemy staroście, dyrektorowi szkoły, wolontariuszom, nauczycielom i wszystkim innym, którzy pomogli w organizacji tych zawodów – mówił w ich trakcie Krzysztof Rustowski,dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych na Podkarpaciu.

Program Treningowy Aktywności Motorycznej przeznaczony jest dla dzieci z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Prowadzony jest w ramach Olimpiad Specjalnych.

-Program treningowy aktywności motorycznej jest po to, by jak najlepiej zrehabilitować osobę niepełnosprawną. Cykl treningowy trwa cały czas, rehabilitacja jest potrzebna tym osobom do codziennego funkcjonowania. Niektórzy jego uczestnicy po intensywnym treningu przeszli nawet do startów w Olimpiadach Specjalnych – tłumaczy Krzysztof Rustowski.

Źródło, galeria oraz więcej informacji na stronie Twojego Radia Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here