Jarosławska PWSZ zmieniła nazwę

0

fot. pwszjar.edu.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza. To nowa nazwa jarosławskiej uczelni.

– Wkraczamy w nowy etap z punktu widzenia nowej wizji przyszłości. Dobrze, że z tym zbiegła się zmiana nazwy, ponieważ w projektowanych zmianach zależy nam przede wszystkim na jakości i długofalowym profilowaniu – mówił prof. nzw. dr hab. Zbigniew Makieła, Rektor PWSTE w Jarosławiu.

– Do zmiany przygotowaliśmy się przez długi czas. Uczelnia stopniowo wchodziła na ścieżkę uczelni technicznej. Był to proces trudny i czasochłonny, ale zakończony sukcesem – zmiana nazwy świadczy o tym najlepiej.

– PWSTE w Jarosławiu to uczelnia stawiająca na innowacje i stały rozwój. Nowa nazwa jest zatem wynikiem konsekwentnych działań – podnoszenia poziomu kształcenia, wzbogacania oferty edukacyjnej z punktu widzenia potrzeb rynku (nowy kierunek studiów – Elektronika i Komunikacja), rozbudowywania bazy dydaktycznej (nowy budynek Geodezji i Kartografii), inwestowania w sprzęt najnowszej generacji – dodaje Rektor.

Nie oznacza to jednak, że w uczelni nie będzie miejsca dla humanistów, politologów i europeistów. – Ci studenci nie mają się czego obawiać – podkreśla prof. nzw. dr hab. Zbigniew Makieła – Funkcja Uczelni to nie tylko przygotowanie do zawodu. Rolą uczelni jest podnoszenie poziomu wykształcenia. Atutem kierunków humanistycznych jest poszerzanie bazy intelektualnej. Tym bardziej, że studia licencjackie są szansą do dokształcania się dalej, czasem w zupełnie innej dziedzinie – wyjaśnia Rektor.

Źródło: Inf. własna, PWSZ Jarosław

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here