Druga tura w Oleszycach

0

fot. TVP Rzeszów

Walka o fotel burmistrza toczy się także w Oleszycach. Tam o głosy wyborców walczą urzędująca pani burmistrz: Maria Janowska-Placek – bezpartyjna kandydatka, oraz miejscowy działacz społeczny: Andrzej Gryniewicz – bezpartyjny, popierany przez PSL. W pierwszej turze Maria Janowska-Placek miała 8-procentową przewagę nad Gryniewiczem.

Fotel burmistrza w Oleszycach od niespełna trzech kadencji zajmuje Maria Janowska. Jak sama mówi przez ponad 10 lat pracy w samorządzie zdobyła doświadczenie i umiejętności, które pozwalają jej dobrze kierować gminą. Liczy, że i tym razem wyborcy to docenią.
Maria Janowska jeżeli wygra chce kontynuować rozpoczęte inwestycje: takie jak remonty dróg czy budowę kanalizacji. Chce też utworzyć w Oleszycach Centrum Kultury. Sprawy kultury leżą też na sercu jej kontrkandydatowi. Andrzej Gryniewicz, który pracuje w Powiatowym Centrum Kultury, chce zaktywizować mieszkańców Oleszyc, poprawić estetykę miasta, a także stworzyć kompleksy sportowe, by młodzież miała gdzie spędzać wolny czas.

Andrzej Gryniewicz chce też, by urząd był bardziej dostępny dla mieszkańców, gdyż teraz -jak twierdzi- tak nie jest. Niezależnie od tego kto wygra kandydaci nie mają większości w piętnastoosobowej Radzie Gminy. Gryniewicz ze swojego komitetu wprowadził pięciu radnych. Janowska czterech. Pozostałych sześciu radnych weszło z trzech innych komitetów.

Źródło: Monika Konopka, TVP Rzeszów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here