LCIS Nasza Przyszłość przyłącza się do akcji przeci przemocy – zaprasza na film i dyskusję

1

W dniach od 25 listopada do 10 grudnia na całym świecie obchodzona jest kampania „16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Wybrano dni pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet), a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), by podkreślić, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem tych praw. W Polsce, działania informacyjno- edukacyjne w ramach kampanii, prowadzone są przede wszystkim przez organizacje pozarządowe w tym Fundację Autonomia.

Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” również przyłączyło się do kampanii.

W najbliższy poniedziałek (29 listopada) o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie (sala nr 8) organizuje spotkanie w trakcie, którego odbędzie się projekcja filmu „Delikatnie nas zabijają”, dyskusja na temat wizerunku kobiet i dziewczyn w mediach oraz jego wpływu na stosowanie wobec nich przemocy.

Podzielimy się wiedzą an temat przemocy, porozmawiamy także o normach społeczno- ekonomicznych, stereotypach, które mogą przyczynić się do akceptacji przemocy wobec kobiet. Wszystkich chętnych do udziału w Akcji serdecznie zapraszamy na spotkanie! (LCIS wNasza Przyszłość  Lubaczowie)

Więcej informacji o akcji „16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć” można znaleźć na stronie:  http://www.bezuprzedzen.org/aktualnosci/art.php?art=526.

Zobacz także

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here