Uczniowie lubaczowskiego gimnazjum kwestuja na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

3

fot. elubaczow.com

Dziś ostatni dzień akcji uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie, którzy postanowili wesprzeć Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci i od kilku dni zbierają datki na rzecz fundacji tego hospicjum. Dziś ostatni dzień akcji. Uczniowie będą kwestować jeszcze po wieczornych mszach.

Zauważamy bardzo duże zainteresowanie naszą akcją i jesteśmy zadowoleni z jej przeprowadzenia. Cześć osób, pomimo ogromnej akcji informacyjnej w mediach, na plakatach i w kościołach, pyta jednak dla kogo zbieramy pieniądze. Sprzyja nam także pogoda i z tego się bardzo cieszymy – mówią kwestujący uczniowie.

Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Zostało powołane, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Domowa opieka paliatywna jest alternatywą wobec leczenia w szpitalu. Nadrzędnym celem Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom pobytu we własnych domach.

Na czym polega praca hospicjum:

Celem pracy Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otoczenie ich specjalistyczną i troskliwą opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, duchową i socjalną. Dzięki tej opiece nasi Podopieczni mogą spędzić ostatnie dni swego życia w domu, a nie w szpitalu.

Odciążamy rodziny chorych Dzieci i pomagamy im w prowadzeniu normalnego życia – staramy się maksymalnie pomóc rodzicom w stworzeniu możliwości prowadzenia domowej opieki nad ich dzieckiem.

Opieka sprawowana przez Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, obejmuje również wspomaganie całej rodziny w ostatnim okresie życia dziecka oraz w czasie żałoby – tak długo jak rodzina sobie tego życzy i potrzebuje.

Dyżur Hospicjum trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W każdej chwili zespół medyczny gotowy jest służyć pomocą.

Hospicjum bezpłatnie wypożycza  specjalistyczny sprzęt medyczny  (m. in.: koncentratoror tlenu, pulsoksymetr, pompy infuzyjnych, ssaki, inhalatory, itp.)

Opieka sprawowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest bezpłatna.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here