Jutro oficjalna premiera nowej powieści Dawida Kornagi

0


Single+

Wydawnictwo Filar oficjalną premierą 21. października przedstawi „Single+” najnowszą powieść Dawida Kornagi, pisarza pochodzącego z Lubaczowa.

Single+ to powieść o samobójstwie, seksie, samotności. I niechcianych ciążach – tak można by przybliżyć w wielkim skrócie nową książkę Kornagi.

Te hasła nie miałyby w sobie literacko ożywczej mocy, gdyby nie rozwijająca je obrazowo, napisana rytmicznym i zapadającym w pamięci językiem fabuła Singli+. Powieści dowcipnej, a jednak pełnej dramatycznych wydarzeń, w które uwikłało się kilka nieprzeciętnych osób.

Pałeczkę narracji podają sobie po kolei dziennikarz-alkoholik Krystian, depresyjna, szukająca namiętności malarka Justyna, wulgarny, choć niezwykle spostrzegawczy i utalentowany storytellingowo diler Kaczor, dyrektor telewizji, gej zwany Zielonym Kwiatuszkiem, sfrustrowana accountka Magda, niezadowolona ze swoich pewnych szczegółów anatomicznych, egzaltowana aktorka sitcomowa Kaja o skłonnościach do nimfomanii i wreszcie wrażliwa, oczytana eksprostytutka Iza. Taki miks osób z różnych klas społecznych to mieszanka wybuchowa, która w końcu eksploduje, choć w zupełnie zaskakującej skali.

Dawid Kornaga

Dawid Kornaga, autor powieści (debiutu Poszukiwacze opowieści, kontrowersyjnej Gangreny, zgłoszonej do Paszportu POLITYKI, Rzęs na opak i wampirycznego Znieczulenia miejscowe) oraz opowiadań w kilku antologiach. Absolwent lubaczowskiej SP nr 2 i miejscowego liceum. Studiował dziennikarstwo, a dodatkowo, jako samouk, historię antyczną, udzielał się w hip-hopowym duecie, przez chwilę cieszył się posadą prezentera w programie muzycznym, dorabiał jako kreatywny i facebooker. Obecnie pisze zawodowo.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here