Dziś Pogoń-Sokół powalczy z JKS-em w ćwierćfinale Pucharu Polski

4

Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu okręgu powoli wchodzą w decydującą fazę. Dziś o godz. 15:00 rozegrane zostaną spotkania ćwierćfinałowe. W jednym z nich w Lubaczowie piłkarze Pogoni-Sokoła podejmą czwartoligowy JKS Jarosław.

Mecze pomiędzy zespołami z Lubaczowa i Jarosławia zawsze budziły wiele emocji, tym razem jest nieco inaczej. Dla pierwszego zespołu JKS-u będzie to dopiero drugi występ w tegorocznych rozgrywkach pucharowych. W meczu 1/8 finału rozegranym przed dwoma tygodniami JKS  pokonał po dogrywce Pogoń Małkowice 4:2. W Lubaczowie trener gości Jarosław Zając wystawi najprawdopodobniej piłkarzy rezerwowych.

Klub z Lubaczowa obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych,  po 11 kolejkach Pogoń-Sokół  ma na swoim koncie zaledwie 5 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do tego Lubaczowianie mają spore problemy kadrowe. W ostatnim meczu grali zaledwie w dziesięcioosobowym składzie.

W pierwszej rundzie  rozgrywek pucharowych zespół z Lubaczowa po rzutach karnych pokonał Roztocze Narol 8:7. Runda druga to także wygrana w dogrywce z B-klasowym Przedmieściem Jarosław (2:1).

W historii Pucharu Polski Pogoń trzykrotnie docierała do finału rozgrywek na szczeblu okręgu, dwukrotnie odnosząc zwycięstwo. W sezonach 1979/80 i 1980/81 lubaczowianie triumfowali kolejno nad Dynovią Dynów i Czuwajem Przemyśl. Wygrane te pozwoliły Pogoni wystąpić w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W roku 1980 do Lubaczowa zawitała Stal Rzeszów, natomiast rok później, po wyeliminowaniu Wisłoki Dębica i Czarnych Jasło, Pogoń znów uległa rzeszowianom. Do finału rozgrywek okręgowych Pogoń po raz ostatni dotarła w sezonie 1987/88, w którym uległa Polnej Przemyśl.

Źródło: Inf. własna / JKS Jarosław

Zobacz także

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here