W przyszłym tygodniu umowa na budowę autostrady A4 Rzeszów – Jarosław

0

Odcinek autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia jest ostatnim, na który ogłoszono przetarg. Wygrało go konsorcjum na czele którego stoi z Polimex Mostostal. – Oficjalna umowa z wykonawcą tego odcinka zostanie uroczyście podpisana w przyszłym tygodniu – poinformowała Nowiny Joanna Rarus, z rzeszowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prezes przekazał

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, Jacek Sadowy, zapewnił nas podczas wizyty w Rzeszowie, że już kilka dni temu przekazał dokumentację umowy inwestora i wykonawcy na budowę odcinka autostrady A4 Rzeszów – Jarosław. Prezes Sadowy, zgodnie z przepisami musiał dokonać kontroli sprawdzającej, gdyż inwestycja ta jest realizowana przy udziale środków UE.

Duży odcinek

Już kilka tygodni temu, W rzeszowskim Oddziale GDDKiA wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka A4 od Rzeszowa (węzeł Rzeszów Wschód) do Jarosławia (węzeł Wierzbna), złożoną przez konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie i DOPRASTAV a.s. z siedzibą w Bratysławie.
Wybrane konsorcjum zaoferowało się wybudować ostatni odcinek autostrady A-4 na Podkarpaciu za kwotę brutto 2.195.924.087,54 zł przy udzieleniu maksymalnego okresu gwarancji jakości tj. 120 m-cy.

W ciągu 21 miesięcy

Termin realizacji tej inwestycji to 21 miesięcy. Zostanie ona sfinansowana ze środków pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu państwa.

Źródło: nowiny24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here