Piłka nożna: Ruszyła lubaczowska A klasa

11

W niedzielę (26.03) po raz pierwszy o ligowe punkty w tym roku walczyli zawodnicy lubaczowskiej A klasy. W siedmiu spotkaniach padło w sumie 23 gole!

W starciu z Czarnymi Oleszyce górą był Zryw Młodów, fot. Marek Kuziemski.

Gwiazda Wielkie Oczy 1:1 Roztocze Narol

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu kolejki Gwiazda podejmowała zawodników z Narola. W pierwszej części spotkania oba zespoły bardzo spokojnie próbowały wejść w mecz, co za tym idzie większość czasu piłka przybywała w środkowej części boiska. Roztocze wyszło na prowadzenie za sprawą Krystiana Wolańczyka, który pokonał strzałem z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie kibice zgromadzeni w Wielkich Oczach nie mogli narzekać na brak emocji. Jedni i drudzy mogli przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść kilkukrotnie. W tym dniu padła tylko jeszcze jedna bramka – zawodnik gospodarz Tomasz Sęga w 67. minucie doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca meczu.

Czarni Oleszyce 1:2 Zryw Młodów (0:1)

W Oleszycach początek spotkania wyglądał bardzo nerwowo, oba zespoły miały trudności na wymienienie kilku celnych podań z względu na grząskie i nierówne boisko. Szybciej do panujących warunków przyzwyczaili się goście, którzy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Dopiero w 30. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Adrian Antonik. Chwilę później Zryw mógł wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale piłka po strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek gospodarzy. Na początku drugiej połowy to Czarni próbowali gonić wynik i ta sztuka im się udała po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a bramkę głową strzelił najniższy na boisku Bartłomiej Antosz. Radość miejscowych nie trwała jednak długo, ponieważ zawodnicy z Młodowa mocno zaczęli atakować bramkę Połucha. W 60. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Damian Szmul, który zdobył bardzo ładną bramkę po strzale z woleja z 16-stu metrów. Ku zaskoczeniu kibiców, to Zryw nadal atakował bramkę gospodarzy i miał jeszcze trzy sytuacje do podwyższenia wyniku. Warto zauważyć, że Czarni ostatni raz „po zimie” przegrali 6 lat temu!

W pozostałych spotkaniach najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Płazowie, gdzie miejscowy Leśnik wygrał z Huraganem Basznią Dolną 4:3. Wygrał też nowy lider A klasy – Błękitni Futory którzy po zwycięstwie w Antonikach z Lisimi Jamami wskoczyli na pierwszą pozycję w A klasie. Na Ursus Arenie miejscowi pewnie pokonali walczącą o utrzymanie „Victorię” Stary Dzików.