Dwustu rowerzystów na trasie II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego szlakiem Green Velo

1

Dwustu rowerzystów z różnych zakątków Podkarpacia wyruszyło w sobotni (28.05) poranek w 65-kilometrową trasę II Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego szlakiem Green Velo po Roztoczu Lubaczowskim.

Fot. Tomasz Mielnik, lubaczow360.pl
Fot. Tomasz Mielnik, lubaczow360.pl

W trakcie rajdu zwiedzali m.in. skarby architektury drewnianej, w tym wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO cerkiew w Radrużu. Na trasie znalazły się także dzieła kamieniarzy z Brusna, obiekty geoturystyczne Geoparku Kamienny Las na Roztoczu i bunkry Linii Mołotowa. Organizatorzy przygotowali dla uczestników także wiele dodatkowych atrakcji – na starcie rajdu w Lubaczowie pojawiła się kapsuła 5D Green Velo, a na mecie w horynieckim Parku Zdrojowym czekał pokaz akrobatyki rowerowej w wykonaniu Krystiana Herby.

Rajd został zorganizowany w ramach wydarzeń „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju” oraz włączony do akcji „Rower Pomaga”, organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA ze wskazaniem celu szczegółowego „Jeździmy dla Domu Dziecka w Nowej Grobli”. Pomysłodawcami rowerowego przedsięwzięcia są Bogdan Skibiński Naczelnik Wydziału Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Marta Zabrońska Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Fot. Tomasz Mielnik (Więcej zdjęć ze startu rajdu w galerii – lubaczow360.pl).

Fot. Alicja Wosik

Ten baner wyświetlono 233 770 razy.

1 komentarz

  1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników rajdu! Szczególne podziękowania dla pomysłodawców rajdu P. Bogdana Skibińskiego Naczelnika Wydziału Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz P. Marty Zabrońskiej Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Dziękujemy :)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here