Wyłoniono medalistów Mistrzostw Polski Dzieci w Warcabach 100-polowych

2

W II Mistrzostwach Polski Dzieci w Warcabach 100-polowych, które odbyły się w Lubaczowie w miniony weekend, rywalizowało w sumie 59 zawodniczek i zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych. Trzydniowa rywalizacja pozwoliła wyłonić najlepszych z nich.

fot. Jan Artymowicz
fot. Jan Artymowicz, Łukasz Margraf

Zawody, które rozegrano w Zespole Szkół im. gen. Kustronia w Lubaczowie, zgromadziły zawodniczki i zawodników m.in. z Darłowa, Bielawy, Wrocławia, Komorza, Mińska Mazowieckiego, Marek, Lipna, Baszni Dolnej, Horyńca-Zdroju, Oleszyc, Dachnowa i Lubaczowa. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Pawlak (OKS „Sokół” Wrocław) przed Amelią Kornaga (LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój) i Eweliną Guza (OKS „Sokół” Wrocław). W kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Kisyk (MUKS „Libero” Basznia Dolna) przed Jakubem Kupraczem (GZ LZS Darłowo) i Wiktorem Ratowskim (SGU „Orzeł” Lubaczów). Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był Krystian Jósk z UKS STRUGA Marki, który nie ukończył nawet pięciu lat.

Indywidualne nagrody – puchary dla najlepszych zawodników z powiatu lubaczowskiego – ufundował Andrzej Nepelski, radny sejmiku województwa podkarpackiego, a książki warcabowe – wiceprezes POZW – Stanisław Mazur. Dodatkową atrakcją dla młodych warcabistów był pokaz motocykli firmy Game Over Cycles.

Organizatorami i sponsorami mistrzostw byli: Polski Związek Warcabowy, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Miasta w Lubaczowie, Zespół Szkół im. Gen. Kustronia w Lubaczowie, Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Nadleśnictwo w Lubaczowie, Nadleśnictwo w Oleszycach, Zakład Opieki Zdrowotnej R-36 w Lubaczowie, Hurtownia „Poladex” w Lubaczowie, Game Over Cycles w Lisich Jamach, Wulkanizacja ZUH – Paweł Stelmach Dachnów, ŻAB-BLACH” – Ryszard Żabczak – Lubaczów, Bar „Jadło u Króla” – Lubaczów, Wyrób Siatek –Łukasz Maćko-Lubaczów, „Agro-Bio-Seed” w Podemszczyźnie, Piekarnia „Słoneczko” w Baszni Dolnej, Biuro Ubezpieczeń Krystyna i Robert Gutkowscy-Lubaczów, „Chemifarb” Lubaczów, „Profitto Group”- Dąbrowa Górnicza, Sklep Mięsny Jarosław Hajdera-Lubaczów, Budowa Domów i Sprzedaż Dariusz Hass-Lubaczów, Delikatesy CENTRUM- Teresa i Robert Dańczukowie.

elubaczow.com, kaj, POZW

reklama
Ten baner wyświetlono 337 124 razy.

2 komentarze

  1. Piękna idea a mistrzostwa godne tej pięknej POLSKIEJ GRZE bardzo duże gratulacje dla organizatorów i miejscowych działaczy, tylko szkoda ze organizowane w sezonie ogórkowym dla władz miasta powiatu czy wojewódzkich, ich brak na uroczystym otwarciu i zakończeniu bardzo widoczny

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here