Rowerowy rajd samorządowców po Roztoczu

0

Z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej, w sobotni poranek wyruszył I Rajd Rowerowy Samorządowców po Roztoczu. Udział w nim wzięło ponad 70 osób reprezentujących różne urzędy i instytucje z całego Podkarpacia.

 

Urzędnicy w trakcie całodniowej wycieczki pokonali 35 kilometrów, odwiedzając m.in. Hutę Różaniecką, Rezerwat Las Bukowy, Narol, Narol Wieś, Paary, Hutę Szumy, czy Rebizanty. Impreza miała charakter edukacyjno-turystyczny i odbyła się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Ma promować Roztocze i turystykę rowerową, jako aktywną formę wypoczynku.

Jej organizatorem było Starostwo Powiatowe w Lubaczowie przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Lubaczowie i Koła Środowiskowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie (SITLID Oddział Krosno).

Honorowym patronatem wydarzenie objęli Małgorzata Chomycz-Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki i Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Relacja TVP Rzeszów.

elubaczow.com, A.H., hp

Ten baner wyświetlono 99 159 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here