Znamy pierwszych stypendystów Programu Stypendialnego PBS Lubaczów

0
fot. PBS Lubaczów
fot. PBS Lubaczów

Agata Mazurkiewicz, Joanna Roczniak i Michał Kurek to pierwsi stypendyści Programu Stypendialnego PBS Lubaczów, którzy we wtorek (26.02) podczas uroczystej gali odebrali swoje nagrody.

Program Stypendialny Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem na naszym terenie. Akcja ta powstała z inicjatywy Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie wraz z instytucjami wspierającymi – Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji i Poradnią Pedagogiczno–Psychologiczną. Skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o charakterze ogólnokształcącym – liceów i techników powiatu lubaczowskiego.

We wtorek (26.02) podczas uroczystej gali w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie przyznano pierwsze stypendia tego programu. Trafiły one do: Agaty Mazurkiewicz, uczennicy Zespołu Szkół w Oleszycach, Joanny Roczniak z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie oraz Michała Kurka z Zespołu Szkół w Lubaczowie. Nagrodzeni otrzymali miesięczne stypendium wynosi 300 zł przyznane na okres jednego półrocza. Stypendyści ci zostali wybrani przez powołaną w tym celu kapitułę.

Uroczysta gala była także okazją do przedstawienia ofert edukacyjnych poszczególnych szkół średnich. Inicjatorzy Programu Stypendialnego, któremu patronuje starosta lubaczowski zaznaczają, iż chcą w przyszłości poszerzyć grono stypendystów. – Do tego jednak potrzebne są pomoc i wsparcie kolejnych fundatorów, dlatego gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji – mówił podczas gali Paweł Kapel, prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Ten baner wyświetlono 703 413 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here