Uroczyste otwarcie budynku biblioteki okazją do podsumowania konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”

1

Piątkowe (30.11) uroczyste otwarcie gruntownie wyremontowanego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie było także okazją do podsumowania XV edycji konkursu historyczno-plastycznego „Wiem wszystko o mojej miejscowości”.

Pierwsza nagroda w kategorii plastycznej, czyli tablet trafił do Katarzyny Rawskiej za pracę pt. „Kościół w Oleszycach przed przebudową” wykonaną pod kierunkiem Pani Marty Zaborońskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie. W kategorii historycznej przyznano dwie pierwsze nagrody, które trafiły do: Mateusza Hypiaka za pracę „Deportacja mieszkańców powiatu lubaczowskiego na nieludzką ziemię – wywiad z uczestnikiem” stworzoną pod kierunkiem Marzeny Huk-Ważnej z Zespołu Szkół w Lubaczowie oraz Iwony Puk za pracę „Życie codzienne mieszkańców wsi Zabiała w okresie powojennym” stworzona pod opieką Pani Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach. Jury, w tej kategorii przyznało także nagrodę specjalną dla Elżbiety Kolbuch za pracę „Historia mojej miejscowości” stworzoną pod opieką Pana Marka Janczury z Gimnazjum w Horyńcu-Zdroju.

Konkurs ten organizowany jest od 1997 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. W tegorocznej edycji udział wzięło 183 uczniów z 14 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego przygotowanych przez 28 nauczycieli – opiekunów. Łącznie napłynęło 158 prac: 50 historycznych oraz 108 plastycznych, które oceniało profesjonalne jury w składzie: Barbara Kubrak, Janusz Szpyt (komisja plastyczna) oraz Lidia Argasińska, Mieczysław Argasiński, Katarzyna Makiel, Jan Makiel, dr Zygmunt Kubrak (komisja historyczna). Nagrodami głównymi były tablety, książki oraz kubki promocyjne. Jubileuszowe podsumowanie uświetnił występ młodzieży przygotowanej przez Andrzeja Kindrata, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Organizatorami XV edycji konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta, Powiatowe Centrum Kultury, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Fundacja Pamięć i Tożsamość – Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie, która wspólnie z MBP napisała projekt „Kulturalny Lubaczów – działania na rzecz promocji kultury w lokalnym środowisku” realizowanego w ramach MECENATU KULTURALNEGO – dofinansowanego przez Województwo Podkarpackie.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na stronie MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, MBP Lubaczów

Ten baner wyświetlono 703 500 razy.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here