Zdjęcia z Podemszczyzny i Starego Brusna wyróżnione w konkursie

0
wiki

Fotografie z Podemszczyzny i Starego Brusna (gmina Horyniec-Zdrój) zostały wyróżnione w otwartym konkursie fotograficznym „Wiki Lubi Zabytki” zorganizowanym w ramach europejskiej inicjatywy „Wiki Loves Monuments 2011”. Jego celem było sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych na wykazy zabytków prowadzone przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków. Polacy w ramach tego konkursu przesłali ponad 16 tysięcy zdjęć zabytków z obszaru całej Polski.

Wyróżnione zdjęcia to: „Pozostałości cmentarza greckokatolickiego na terenie nieistniejącej już wsi Brusno Stare w gminie Horyniec-Zdrój” oraz „Fragment rozległego dawnego cmentarza greckokatolickiego we wsi Podemszczyzna w gminie Horyniec-Zdrój”. To jedyne zdjęcia z Podkarpacia, które znalazły uznanie w konkursie. Autorem zdjęć jest Wikipedysta o nick’u Cyfranek.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska i przeprowadzony przy współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Wikipedii i zostały udostępnione na licencji GNU.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia mozna obejrzeć na www.wikimedia.org/wiki/Wiki_Lubi_Zabytki 

 

Ten baner wyświetlono 91 347 razy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here